Katero tekaško stezo izbrati?

16. 10. 2013 | Barbara Novak
Deli
Katero tekaško stezo izbrati? (foto: Profimedia)
Profimedia

Na trgu je veliko različnih tekaških stez. Kakšna bo ustrezala posamezniku, je težko reči.

Še težje se je odločiti samo glede na cenovni rang, saj cenejše tekaške steze lahko dobite že za 100 ali 200 evrov, za dražje boste odšteli od 500 in 1000 evrov, 'profesionalne' pa stanejo tudi več kot 4000 evrov.

Razlike so vidne že v sami velikosti tekaških stez, cenejše so praviloma krajše, ožje in nimajo lastnega motorja.

Te tri lastnosti pa so zelo pomembne potem, ko enkrat stezo redno uporabljamo.

Sama sem že preizkusila stezo brez motorja, ki je bila kratka in ozka; nemogoče je bilo teči, tudi nordijska hoja je bila velik izziv.

Ko izbiramo primerno tekaško stezo, je najbolje, da se malo sprehodimo po večjih športnih trgovinah, kjer dejansko lahko preizkusimo, katera nam najbolj ustreza. Na enem mestu lahko preizkusimo različne cenovne range tekaških stez in tako lažje ugotovimo, kaj sploh potrebujemo in kaj nam ustreza.

Zato za začetek svetujem, da greste v katero izmed večjih športnih trgovin in tam sami preizkusite. Tako si boste tudi najlažje predstavljali, kaj lahko dobite za denar, ki ste ga namenili investiranju v nakup tekaške steze.

Na kaj je dobro biti pozoren?

Poleg cenovnega ranga torej tudi na to, da ima svoj lastni motor.

Zelo dobrodošlo je tudi, da jo je možno enostavno in hitro pospraviti, če je treba. Čeprav, če sem realna, se steza ne pospravlja, ko je enkrat v uporabi. Vsaj ne, če redno treniramo, kajti potem imamo to za fenomenalen izgovor, zakaj ne opravimo treninga.

Pomembno pa je še, da imamo stezo postavljeno v stanovanju tako, da lahko gledamo televizijo ali računalnik, ker je bistveno lažje hoditi ali teči dalj časa, če so naše misli usmerjene v spremljanje filma ali serije.

Barbara Novak, profesionalna osebna trenerka z ameriško licenco AFPAA, foto: profimedia.si

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord