18. 12. 2022, 19:00 | Vir: STA

Kakšna tekma! Lionel Messi z ekipo le porazil Francijo in se zapisal med nesmrtne

Profimedia/fotomontaža

Svetovnega prvenstva je uradno konec. Zmagala je Argentina, ki je po streljanju enajstmetrovk končala sanje Francozov.

V finalu nogometnega svetovnega prvenstva v Katarju je Argentina po streljanju enajstmetrovk premagala Francijo s 4:3 (2:0, 2:2, 3:3) in tretjič slavila naslov prvakov. Igrala je v šestem finalu, najboljša je bila v letih 1978 in 1986. Francija je v četrtem finalu drugič izgubila.

Argentinci so dobrih 36 let čakali na tretji naslov svetovnega prvaka. Predvsem v prvem polčasu pa so povsem nadigrali svoje tekmece, po preobratu Francozov in dveh zadetkih Mbappeja pa so se v podaljšku zbrali in prek Messija zadeli za novo vodstvo. Toda sledil je še en preobrat, saj je Mbappe v 118. minuti še drugič zadel z bele pike za končnih 3:3.

Odločilno enajstmetrovko je v četrti seriji nato za Argentino zadel Gonzalo Montiel, za Francijo pa sta v drugi in tretji seriji zgrešila Kingsley Coman in Aurelien Tchouameni.

Francija je sicer branila naslov izpred štirih let v Rusiji, v četrtem finalu pa je drugič izgubila. Nazadnje se ji je to primerilo proti Italiji leta 2006 v Nemčiji prav tako po strelih z bele pike. Tretje mesto je v soboto osvojila Hrvaška po zmagi proti Maroku z 2:1.

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel