J. B./STA | 5. 1. 2023, 08:14

Tega ni pričakoval nihče: Goran Dragić svojemu klubu v ligi NBA pomagal do močno presenetljive zmage

Bili so v izraziti vlogi avtsajderja, toda slovenski zvezdnik in njegovi soigralci so v severnoameriški košarkarski ligi postregli z izjemno predstavo, ob kateri je bil favorizirani tekmec brez moči.

Slovenski košarkar v ligi NBA Goran Dragić je s svojo ekipo Chicago Bulls prišel do svojevrstnega dosežka. Biki so v razprodani domači dvorani United Center postali ekipa, ki je zaustavila zmagoviti niz Brooklyn Nets. Ta je trajal kar 12 tekem, tokrat pa so biki kljub 44 točkam Kevina Duranta zmagali s 121:112. DeMar DeRozan in Patrick Williams sta vsak k domači zmagi prispevala po 22 točk, Nikola Vučević jih je dodal 21 in 13 skokov.

Dragić je odigral 17 minut tekme, v tem času pa k zmagi prispeval šest točk, tri skoke in šest podaj.

Z zmago bi se mrežice na vrhu vzhodne konference izenačile z Boston Celtics, namesto tega pa so zdaj skupaj z Milwaukee Bucks - ti so s 104:101 v gosteh premagali Toronto Raptors - na drugem mestu s tekmo zaostanka za Kelti.

View this post on Instagram

A post shared by Chicago Bulls (@chicagobulls)

Z zmago košarkarji Chicaga niso samo zaustavili zmagovitega niza gostov, temveč obenem tudi pokvarili izjemen Durantov večer, ki je tekmecem natrosil kar 44 točk. Kyrie Irving jih je dodal 25, Seth Curry pa 22 s klopi, a gostitelji so imeli kar šest košarkarjev, ki so dosegli vsaj deset točk. Naslednja tekma bike čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Philadelphia 76ers.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord