Tadej Pogačar: "Po tretjo zmago na Lombardij. Giro trka na moja vrata.".

6. 9. 2023

Tadej Pogačar si je kot končni cilj leta 2023 izbral tretjo zaporedno zmago na dirki po Lombardija in pravi, da je bila njegova sezona uspešna kljub zlomu zapestja na dirki Liege-Bastogne-Liege in drugemu mestu na Dirki po Franciji za Jonasom Vingegaardom.

Zvezdnik svetovnega kolesarstva in član ekipe UAE Team Emirates v nedeljo ne bo branil svoje zmage iz leta 2022 na dirki v kanadskem Montréalu, in vse od svetovnega prvenstva v Glasgowu ni dirkla.

Za La Gazzetta dello Sport je razkril, da bo svojo sezono končal v Italiji, kjer bo 30. septembra vozil Giro dell'Emilia, 3. oktobra Tre Valli Varesine in nato Lombardijo v soboto, 7. oktobra. Malce pa je namignil tudi, da Giro že počasi trka na njegova vrata.

Kliknite še: Ta fotografija Primoža Rogliča vam bo stopila srce: mali Lev na Vuelti v očkovem naročju

Lombardija je motivacija za trening

Pogačar je dominiral v Lombardiji v letih 2021 in 2022 in bi se lahko pridružil Alfredu Bindi in Faustu Coppiju kot trikratni zmagovalec "dirke padlega listja", ki ima start v Comu ob slavnem istoimenskem jezeru.

"Lombardija je motivacija, ki jo potrebujem, da treniram za zadnje dirke in končam svojo sezono na vrhuncu. Vedno sem imel rad italijanske klasike ob koncu sezone,« je Pogačar povedal za La Gazzetta dello Sport. Pogačar je v zadnjih letih dominiral v kolesarstvu in le skupna moč Jumbo-Visme in Jonasa Vingegaarda sta ga lahko premagala na Dirki po Franciji.

profimedia

Nesrečni zlom

Njegova nesreča na dirki Liege-Bastogne-Liege in zlom skafoidne kosti v zapestju sta močno motila Pogačarjev trening za Dirko po Franciji. Seveda je nepopustljivi Tadej še vedno poizkusil zmagati v Franciji in se je pomiril z Vingegaardom, a je izgubil dragoceni čas v 16. etapi kronometra v Alpah in na koncu klonil na 17. etapi do Courchevela.

Kljub temu je bila pomlad praktično njegova, saj je svoj neverjetno širok talent pokazal z zmago na dirki Pariz-Nica, na Flandriji, na Amstel Gold Race in Valonski puščici. Prav tako je končal na tretjem mestu na cestni dirki svetovnega prvenstva, potem ko se je v okolici Glasgowa boril z Mathieujem van der Poelom, Woutom Van Aertom in Madsom Pedersenom.

"Raje obržim kar sem dosegel."

Julija ga je Vingegaard premagal, kar Pogačar malo obžaluje a pravi, da svoje sezone 2023 ne bi zamenjal z Dančevo. Svoje sezone ne meri le po zmagah na Dirki po Franciji. "Raje obdržim, kar sem dosegel. Samo eno stvar bi spremenil: mojo nesrečo v Liege-Bastogne-Liege. Brez mojega zlomljenega zapestja bi bila moja sezona popolna," je dejal Pogačar.

"Nisem bil pripravljen na tri tedne dirkanja."

"Sprva se mi ni zdelo, da sta nesreča in zlom tako pomembna, zdaj pa, ko gledam nazaj na svoje priprave na Tour, je to vplivalo. Moral sem spremeniti stvari v primerjavi s prejšnjimi leti. Tour sem začel v odlični formi, vendar nisem bil pripravljen na vse tri tedne dirkanja."

"Letos sem se veliko naučil. Iz stvari, kot je poškodba, se naučiš za prihodnost. Eno stvar sem že vedel: zdravje je najpomembnejša stvar v življenju in tudi v svetu vrhunskega športnika.”

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek