Moški plačuje ženi nadomestilo, da ostaja doma, saj se mu zdi to bolj naravno za žensko. Kako jima to uspeva? (Osebna zgodba)

3. 6. 2023
Deli
Par iz Velike Britanije se je v želji, da bi bila par, ki spominja na čas pred nekaj desetletji odločil, da žena ostane doma, medtem, ko ji bo mož za to plačal nadomestilo. (foto: Facebook / The Darling Academy)
Facebook / The Darling Academy

Nekateri ljudje živijo v nasprotju z veljavnimi normami, kar lahko požanje veliko pozornosti, kritike in tudi podpore podobno mislečih.

Med ljudmi z neobičajnim življenjskim slogom sta tudi zakonca iz Velike Britanije, ki sta se v želji, da bi bila par, ki spominja na čas pred nekaj desetletji, odločila, da žena ostane doma, medtem, ko ji bo mož plačeval nadomestila. Njuna odločitev je pritegnila številna mnenja z vsega sveta.

Včasih uspešno vodila marketing v kozmetični industriji

Alena Petitt je nekoč uspešno delala kot vodja marketinga v kozmetični industriji, kjer je spoznala svojega bodočega moža. V službi se ni počutila izpolnjeno in svoj smisel je videla bolj v domu, kot v karieri.

Zaradi moževe spodbude, da mora pobegniti iz nenaravnega okolja svojega delovnega mesta, je dala odpoved in se posvetila »tradicionalnemu« življenju žene, ki ostaja doma.

Danes od moža dobiva nadometilo,ki je enakovredno njeni plači

Ker ne dela več, od moža dobiva nekakšno »nadomestilo«, da lahko vzdržuje njuno gospodinjstvo. Ta dodatek opisuje kot »denar za gospodinjstvo«, ki je enakovreden njeni plači. Polovico ga porabi za standardne stvari, kot so davki, najemnina, zavarovanje in njuna hipoteka.

»Denar dobivam za skrb za gospodinjstvo in stvari kot sta hrana in gorivo za avto,« je pojasnjuje. Pravi, da ni ves denar namenjen za dom. »Seveda je nekaj denarja namenjenega tudi meni. Če sem pri tem res varčna, je vse, kar ostane, moje. On ne prebira mojih računov, češ, če dobro delam in da sem pridna ženka.«

Ne gre le za denar, temveč za način življenja

Njena želja biti »tradicionalna žena« se nanaša na več kot le denar in delo. Gre za celotno spremembo življenjskega sloga. S svojim vedenjem in estetiko se Pettitova usmerja v petdeseta leta prejšnjega stoletja, pri čemer se osredotoča na stvari, kot so družinske vrednote, ohranjanje tradicije in dobre stare manire, kot piše na svoji spletni strani.

Pogosto poudarja, da je bila njena izbira, da postane »tradicionalna žena«, ki bi jo bilo treba upoštevati pod vidikom feminizma, ki ga še vedno podpira. Poudarja tudi, da je gospodinjstvo prav tako delo kot vse drugo, ko gre za dejanski rezultat dela. »Pravzaprav imamo gospodinje mnogo večopravilnosti, veliko skrbi za druge ljudi in to počnemo ves čas. Ni prostega dne, zato je to delo.«

Svoj življenjski slog spremenila v blagovno znamko

Pettitova je svoj življenjski slog spremenila v nekakšno blagovno znamko, saj na svoji spletni strani, strani na Facebooku in kanalu YouTube objavlja bloge, prispevke in videoposnetke pod imenom The darling academy. O svojem življenju in strasteh je napisala tudi dve knjigi.

Ko je njuna zgodba postala viralna, so se glede njune odločitve po spletu sprožile burne razprave. Ljudje se bodisi navdušeno strinjajo z njeno odločitvijo, da se vrne k tovrstnemu načinu življenja, bodisi se jim zdi dinamika med njo in njenim možem v najboljšem primeru zaskrbljujoča. Toda odločitev očitno zakoncema prinaša zadovoljstvo, in to je vse kar šteje, mar ne? 

 

Morda vas bo zanimal tudi pogovor, ki ga vodi Borut Pahor

Prisluhnete mu lahko tukaj:

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord