Uredništvo | 8. 11. 2023, 08:34

Svet športa pretresla nenadna smrt odlične slovenske atletinje (bila je večkratna državna prvakinja)

Bila je stara komaj 53 let ...

Iz Španije je prišla žalostna vest o mnogo prezgodnji smrti nekdanje slovenske športnice, ki se je z zlatimi črkami zapisala v zgodovino atletike v deželici na sončni strani Alp. Kot poroča Sportklub, je v 54. letu starosti nenadoma umrla Irena Dominc, ki je svoj drugi dom našla na Kanarskih otokih.

Irena Dominc je blestela predvsem v teku na 400 metrov z ovirami, leta 1987 je med drugim osvojila tudi bronasto kolajno na mladinskem evropskem prvenstvu v Angliji. Tistega leta je bila izbrana tudi za najboljšo športnico Maribora.

Kasneje je bila nekaj časa tudi slovenska rekorderka v teku na 800 metrov in hkrati osvojila več naslovov državne prvakinje. Leta 1993 je v slovenskem dresu nastopila tudi na sredozemskih igrah v Franciji, kjer je zasedla peto mesto.