J. B. | 23. 7. 2023, 17:20

Slovenski teniški čudež: Svit Suljić zmagovalec evropskega prvenstva do 14 let

Pred njim je še dolga in naporna pot, toda strokovnjaki so si enotnega mnenja: v tem fantu se skriva zvrhana mera talenta. To je vnovič dokazal in postal ... evropski prvak!

Svit Suljić, nadarjeni mladi teniški as iz Slovenije, se je izkazal kot pravi šampion: na evropskem prvenstvu za starostno skupino do 14 let je osvojil prvo mesto! V velikem finalu turnirja, ki je potekal na Češkem, je premagal francoskega vrstnika Daniela Jadeja s končnim izidom 3:6, 6:3 in 6:3.

Slovenski biser, ki je vse do finala blestel, saj ni oddal niti enega niza, je po prvem nizu zaostajal za Francozom, a ni obupal. S svojo nepopustljivo voljo in izjemnim talentom je prevzel nadzor nad igro ter v drugem in tretjem nizu zasijal v polnem sijaju, osvojil oba niza s 6:3 in se veselil velike zmage ter naslova evropskega prvaka.

To pa ni vse: pred tem je Svit Suljić že zablestel v Wimbledonu v isti starostni kategoriji, kjer je dosegel prav tako izjemen dosežek in osvojil drugo mesto.