Če vas zanima svet BDSM-a, obstaja kraj, kjer so temu še posebej naklonjeni.
Takoj za idiličnim krajem Cotswolds leži mesto Gloucester – znano po visokih stolpih, rimski zgodovini in bližini gozda. Toda za mirno fasado se skriva precej bolj drzna zgodba. Raziskave namreč kažejo, da je to mesto prava prestolnica BDSM-a v Veliki Britaniji. Izkazalo se je, da so prebivalci Gloucesterja precej radovedni, ko gre za eksperimentiranje za zaprtimi vrati.
BDSM zajema različne oblike izražanja intimne moči in zaupanja med partnerjema, običajno v okviru jasno določenih pravil in dogovorjenih meja. Kratica BDSM izhaja iz štirih angleških pojmov:
- Bondage (vezanje in omejevanje gibanja)
- Discipline (disciplina in pravila)
- Sadism (zadovoljstvo pri povzročanju bolečine ali prevzemanju nadzora)
- Masochism (zadovoljstvo pri sprejemanju bolečine ali podrejanju)
Analiza več kot 200.000 iskanj na britanskih spletnih straneh za odrasle je pokazala, da je kar 11 odstotkov vseh poizvedb v Gloucesterju neposredno povezanih z BDSM-om, poroča portal mondo.rs.
Zanimivo pa je, da kljub temu prebivalci Gloucesterja ne kažejo velikega zanimanja za pripomočke za odrasle – mesto je po nakupu erotičnih igrač uvrščeno šele na 631. mesto od 907.
Zanimivo je tudi, da igračke za odrasle obstajajo že precej dlje, kot bi si mislili. Seksologinja in strokovnjakinja s portala sextoys.co.uk, Gigi Engle, je za Metro povedala, da obstajajo "približno tako dolgo, kot obstaja človeštvo". Najstarejša znana erotična igračka je stara kar 28.000 let in so jo našli v jami v Nemčiji.
Vir: mondo.rs