Toni Vodišek Sloveniji in Kopru priboril drugo medaljo! V Marseillu zanj navijala cela družina, dekle Nika in 30 prijateljev

9. 8. 2024
V zadnji regati je šel na vse ali nič ter padel, a na koncu je bilo vseeno vse skupaj dovolj za srebrno medaljo. (foto: Profimedia)

Slovenija je danes prišla do druge medalje na olimpijskih igrah v Parizu. Koprčana Tonija Vodiška je sicer le ena zmaga v finalu loči od zlate medalje, a na koncu je bil najmočnejši Avstrijec, Toni pa je osvojil naslov olimpijskega podprvaka.

Finale se je začelo malo živčno in stresno. Ker je zamudil na start finala, je Toni dobil 0,5 točke, ker pa ni imel čelade pred začetkom tekmovanja za pregled opreme na vidnem mestu, pa še dodatnih 0,6 točke kazni, so sporočili organizatorji pred začetkom finala.

Zato je bila tekma napeta, a Toni se je znal zbrati in Sloveniji “prikajtati” novo medaljo, ki se lesketa srebrno.

V zadnji regati je šel na vse ali nič ter padel, a na koncu je bilo vseeno vse skupaj dovolj za srebrno medaljo. Tako ima Koper letos že dve medalji in je pravo olimpijsko mesto.

Za Tonija so zadnje dni v Marseille prišli navijati skoraj vsi bližnji. Oče Rajko je seveda ves čas ob 23-letnem sinu, saj je vodja trenerske ekipe. Zato pa so v Frabcijo pripotovale tudi mama Nataša, sestra Marina in dekle Nika. Za svojega prijatelja je iz Kopra prišlo navijat tudi 30 prijateljev, zato je bilo slavje ob osvojeni medalji zares veliko.

View this post on Instagram

A post shared by Slovenia Olympic Team (@sloveniaolympicteam)

S srebrom je osvojil četrto slovensko medaljo v jadranju. Pred njim je trikrat stal na zmagovalnem odru le Vasilij Žbogar. Toni je bil me drugim tudi svetovni prvak v Cagliariju leta 2022 ter naslednje leto podprvak, naslov na prvenstvu stare celine je osvojil v Nafaktosu leta 2022 in bil tri leta prej v Cagliariju evropski podprvak in je bil največjih favoritov za slovensko olimpijsko medaljo na igrah v francoski prestolnici. Toni je tudi Kopru prinesel drugo medaljo, saj je prvo - zlato - priborila judoistka Andreja Leški.