7 največjih zablod glede zakonskega življenja (in zakaj ne držijo)

10. 12. 2022
Deli
7 največjih zablod glede zakonskega življenja (in zakaj ne držijo) (foto: Unsplash)
Unsplash

Poroka je eden izmed življenjskih ciljev mnogih. Vendar pa ne pomeni zgolj pravljice in srečnega življenja do konca svojih dni.

V zakonu se ne cedita le med in mleko, temveč prihaja tudi do preizkušenj. Katere so pogoste zablode, ki nastajajo okrog zakona in zakaj ne držijo?

Zabloda: Ljubezen je vse, kar je potrebno za uspešen zakon

Dejstvo: Čeprav je ljubezen v zakonu izjemno pomembna, za uspešen zakon ni edini dejavnik. Za dolgoročen harmoničen zakon sta potrebna tudi predanost in povezanost ter veliko truda na obeh straneh. Prav tako sta zakonca srečna, če si delita podobna prepričanja in interese ter stremita k podobni življenjski viziji.  

Zabloda: Otroci zbližujejo zakonca in povečujejo srečo

Dejstvo: Številne raziskave so pokazale, da prihod prvega otroka pogosto povsem spremeni življenje zakoncev. Če partnerja že pred prihodom otroka nista bivala v složnem odnosu, bo prihod otroka prinesel še dodatne izzive in spremembe, ki bodo lahko usodno vplivale tudi na odnos in zakon.

Zabloda: V uspešnih zakonih se partnerja ne prepirata  

Dejstvo: Vsi pari se prepirajo. Odnosi so raznoliki in dinamični. Če imate s partnerjem pošten in odkrit odnos, bo prišlo tudi do nesoglasij. Toda prepiri niso nujno slabi. Vsak konstruktiven prepir, kjer poskušata rešiti probleme v odnosu, je dober in ima srečen konec.  

Zabloda: Če svojega zakonca resnično ljubiš, strast ne bo zbledela

Dejstvo: Strast je polna raznolikosti in se spreminja. Po 12-16 mesecih zveze začne strast bledeti in jo nadomesti drugačna ljubezen, ki je povezana z ljubeznijo, dolžino zakona in njegovo srečo.  

Zabloda: Poroka nima nobenih koristi – moški izgubijo svobodo, ženske pa postanejo služkinje  

Dejstvo: Obstajajo zakonske zveze, za katere to sicer drži, vendar pa je celotna dinamika odnosa, preživljanje skupnega časa in časa zase ter deljenje nalog in opravil, stvar dogovora obeh zakoncev. Partnerja si v dobrem zakonu delita obveznosti in si finančno pomagata, kar pripomore k srečnemu zakonu. 

Zabloda: Srečni pari morajo vse početi skupaj  

Dejstvo: Potrebno je preživeti čas skupaj in si deliti interese, a tudi za uspešno zakonsko življenje in zdrav odnos med zakoncema se je treba osredotočiti tudi na svoje interese. Vsak partner naj ima poleg skupnega časa tudi čas zase in za stvari, ki jih želi in rad počne.  

Zabloda: Zakonsko življenje je stresno  

Dejstvo: Zakonsko življenje je stresno le, če si takšnega tudi naredite. Čeprav je dinamika zakona lahko včasih težavna, temu ni vedno tako. Prav tako povezanost s partnerjem pomaga, da se lažje premagujejo različni izzivi in težji trenutki. 

Preberite še: Kako veste, da je nekdo zaljubljen? To vam lahko izda govorica telesa

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek