Božični čudež: študent prava izločil Ajax in prinesel zaslužek svojim sostanovalcem

23. 12. 2023
Poleg tega, da je čez noč postal "zvezda", je ta 22-letni študent prava veliko denarja prinesel tudi svojim sostanovalcem, s katerimi si deli hišo. (foto: Profimedia)

Nogometaši nizozemskega četrtoligaša USV Hercules so na predpraznični četrtek poskrbeli za senzacijo, ko so v osmini finala državnega pokala izločili Ajax, eden od junakov zmage s 3:2 pa je bil dvojni strelec Tim Pieters.

Poleg tega, da je čez noč postal "zvezda", je ta 22-letni študent prava veliko denarja prinesel tudi svojim sostanovalcem, s katerimi si deli hišo. Napadalec živi z 12 drugimi sostanovalci in vsi so stavili, da bo Pieters zadel in da bo Hercules premagal Ajax.

Kvota je bila 751, vsak pa je vložil 15 evrov. Vsak je dobil 11.265, kar je skupaj 150.000 evrov.

"Lepe počitnice bodo," pravijo fantje, ki bodo morali del denarja od zaslužka nameniti za Matsa Grotenbrega, ki je v tretji minuti sodniškega dodatka zadel za 3:2 in zmago Herculesa.

Domači so povedli v 16. minuti z golom Pietersa, bodoči odvetnik pa je v 66. minuti zadel tudi za 2:0. Ajax se je vrnil z goloma Briana Brobbeya (83) in Chube Akpoma (89), Grotenbreg pa je v sodnikovem dodatku zadel za senzacionalnih 3:2.

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek