27. 7. 2021
Imamo še srebrno medaljo! Judoistka Tina Trstenjak po zlatu v Riu, še srebrna v Tokiu (foto: profimedia)
profimedia

Judoistka Tina Trstenjak je tudi na drugih zaporednih olimpijskih igrah v kategoriji do 63 kg osvojila medaljo. V Riu 2016 je bila zlata, po zmagi nad Italijanko Mario Centracchio pa se je v finale prebila tudi v Tokiu, kjer pa je bila premočna Francozinja Clarisse Agbegnenou.

Izjemna Francozinja Clarisse Agbegnenou je že skoraj desetletje tekmeca naše Tine, saj sta trenutno številka ena in dve na svetu. Zmagovalka je na koncu v znak spoštovanja v zrak dvignila srebrno kolegico. Isti finale je bil že v Riu, kjer pa je bila boljša Slovenka. Agbegnenoujeva je leto pozneje Trstenjakovo premagala v finalu svetovnega prvenstva. 28-letna Francozinja ima v tej kategoriji na svetovnih prvenstvih kar pet zlatih medalj.Tako, da se dami zares dobro poznata tudi zelo od blizu.

View this post on Instagram

A post shared by Slovenia Olympic Team (@sloveniaolympicteam)

Po poročanju novinarja TV Slovenija Aleša Potočnika je imela Tina Trstenjak bolečine v hrbtu, saj jo je v prvem obračunu uščipnilo v hrbtu, a očitno se rojena zmagovalka ni dala in Sloveniji priborila še eno medaljo.

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek