Znano je, kako huda je poškodba Kildeja. Francoz Sarrazin kritiziral program v Wengnu

13. 1. 2024
Kildeja, zadnji dve zimi drugega smučarja v karavani, je pobralo v ciljnem-S proge, kjer je trikrat zmagal, in ga ob visoki hitrosti izstrelilo v zaščitno ograjo ob cilju. (foto: Profimedia)

Švicarski as Marco Odermatt je zmagovalec najdaljšega smuka v sezoni za svetovni pokal v alpskem smučanju v Wengnu. Francoz Cyprien Sarrazin je osvojil drugo mesto, tretji je bil Italijan Dominik Paris.

A Odermattovo smukaško mojstrovino je zasenčil hud padec Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, ki je padel v finalnem delu tik pred ciljem ob koncu 4270 metrov dolge proge.

Smučarja so v dolino odpeljali s helikopterjem, potem ko so mu reševalci namestili oranžno podvezo okrog njegovega desnega stegna. Po poročanju avstrijske televizije ORF ima Kilde odprt zlom v spodnjem delu leve noge.

“To niso dobri občutki. Trije dnevi zapored so na najdaljši progi v svetovnem pokalu preveč. Aleksander je najmočnejši smučar in padel je pred ciljem," je dejal Sarrazin in kritiziral program v Wengnu.

“Slab priokus po moji zmagi je, ko prijatelj pade. Toda na žalost je to del našega športa," je dejal Odermatt.

Od treh Slovencev je bil najboljši Hrobat, ki je osvojil edine slovenske točke, potem ko na prvih dveh tekmah v Wengnu Slovencev ni bilo med dobitniki točk.  Pokal Lauberhorn se bo končal v nedeljo s slalomom, na katerem bo od Slovencev nastopil Štefan Hadalin.

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek