Foto utrinki s 1. novoletnega teka na Ljubljanski grad

2. 1. 2014
Foto utrinki s 1. novoletnega teka na Ljubljanski grad (foto: Damjan K.)
Damjan K.

Včerajšnji dan je bil tekaško obarvan. Ob 12. uri so se izpred Mestne hiše na Ljubljanski grad podali najbolj zaobljubljeni tekači in postavili temelj zabavni tekaški tradiciji.

Grad prvi na grad!

Kronometer na Ljubljanski grad, ki je na novega leta dan privabil najbolj zaobljubljene tekače, je postavil temelj zabavni tekaški tradiciji.

1. 1. ob 12. uri se je izpred Mestne hiše v Ljubljani z dobro voljo in pozdravom župana navkreber pognalo šestdeset tekačev.

1. novoletni tek na Ljubljanski grad 2014

Nihče med njimi sicer ni mogel uloviti časa Blaža Grada, saj je za strmo, 800 metrov dolgo progo, potreboval le 3 minute in 15 sekund. Sledila sta mu, prav tako zelo hitra, Gašper Bregar in Toni Habjan.

Med dekleti je najdaljša noč največ moči pustila Meliti Hajdinjak, ki je brez težav dosegla najboljši čas in sicer 4:45,9. Druga v cilju je bila Dragica Cvišič, tretja pa Jasna Kvenderc.

Za nekatere je bil tek izpred Magistrata prva tekaška preizkušnja v življenju, za vse pa priložnost, da v naslednjem letu izboljšajo svoj osebni čas. Vsi tekači so se ne glede na rezultat v cilj vračali dobre volje, saj je bil dogodek  čudovita priložnost, da so si zaželeli tekaških uspehov polno novo leto.

Novo na Metroplay: Župnik Martin Golob | "Duhovnik je lahko čisto normalen človek!"