Obrazna refleksoterapija

8. 9. 2012
Deli
Obrazna refleksoterapija (foto: Shutterstock.com)
Shutterstock.com

"Koža je organ, s katerim se možgani povezujejo s svetom. Zato ni presenetljivo, da ima refleksoterapija močan učinek tako na telo kot na misli in čustva," pravi svetovno uveljavljena danska refleksoterapevtka Lone Sorensen.

Lone Sorensen je avtorica Obrazne refleksoterapije in multidisciplinarna terapevtka, ki je bogate izkušnje in znanje združila v sistem, ki učinkovito deluje na telesnem, čustvenem, energetskem, psihološkem in duševnem nivoju. Septembra bo svoje izkušnje delila tudi v Sloveniji.

Obrazna refleksoterapija

Obrazna refleksoterapija je sodobna komplementarna metoda zdravljenja, katere prednost je, da se usmerja v vzrok, in ne le v posledice bolezni, zato njena avtorica trdi, da se z obrazno terapijo uravnovešajo tako telesni kot čustveno-miselni procesi posameznika.

"Obrazna refleksoterapija je edinstvena celostna metoda zdravljenja, ki združuje kitajsko tradicionalno medicino in spoznanja o akupunkturi ter pomembna tradicionalna terapevtska znanja iz Andov in Vietnama o obraznih conah, kakor tudi spoznanja sodobne nevrološke znanosti."

"Gre za terapevtsko metodo, ki je prijetna, neinvazivna in ima izjemne učinke. Ker je obraz že lokacijsko najbližje možganom, lahko prek njegove obravnave vplivamo na centralni živčni sistem in s tem na delovanje možganov," pojasnjujejo na spletni strani obraznarefleksoterapija.si, kjer boste našli dodatne informacije o izobraževanju iz obrazne refleksoterapije s svetovno priznano terapevtko in avtorico Lone Sorensen, ki je pri tej metodi združila spoznanja iz ajurvede, kitajske tradicionalne medicine ter celo znanja ljudstev iz Vietnama in Andov.

Kakšen je njen vpliv?

Z obrazno refleksoterapijo se vpliva na delovanje celotnega organizma, z uravnavanjem cirkulacije krvi in hormonov se posledično izboljša celotno počutje človeka. Prek centralnega živčnega sistema se po tej metodi v telesu sproščajo kemične substance, ki so povezane z imunskim sistemom in endogenim mehanizmom vpliva na bolečino.

Takšna metoda omogoča odpravljanje vzrokov zdravstvenih težav in hkrati pospešuje proces zdravljenja.

Za koga je primerna?

SorensensistemTM obrazna refleksoterapija je primerna tako za ženske, moške, dojenčke kakor otroke in mladostnike.

Mednarodni Inštitut za obrazno refleksoterapijo že od leta 1978 pomaga otrokom in mladostnikom pri najrazličnejših težavah: ko otrok ne more sedeti na mestu, ima učne težave ali težave s koncentracijo, ima slab spomin ali težave s sovrstniki zaradi konfliktnosti.

Učinki so vidni že po nekaj terapijah, kajti obrazna refleksoterpija ponuja otroku ali mladost­niku občutek pomiritve, na ta način lahko počasi najde svoje ravnovesje, nato moč in samozavest.

Tudi terapevtka Lone Sorenesen po terapijah obrazne refleksoterapije poroča o številnih izboljšavah in napredku otrok in mladostnikov s težavami govora, avtizmom, motorično ali psihološko oslabelostjo, downovim sindromom, hiperaktivnostjo, posledicami cepljenja, možganskimi poškodbami ...

V svojem 30-letnem raziskovalnem delu je poleg obrazne refleksoterapije s kombinacijo refleksoterapije stopal, obraza in rok ustvarila tudi koncept temprana terapevtske metode, ki se uspešno uporab­lja pri rehabilitaciji otrok z možganskimi poškodbami. Njene inovativne metode in koncepte zdravljenja so leta 2000 odobrili v Državnem rehabilitacijskem centru za možganske poškodbe na Danskem.

Tekst: Metka Pravst v reviji Lisa, foto: Shutterstock

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ