Kako pomagajo eterična olja

15. 1. 2012
Deli
Eterična olja

Aromaterapijo pomotoma povezujemo s kozmetiko in wellnessom. To vsekakor ni v redu, kajti aromaterapija je priznana veja zdravljenja z rastlinami. Zlasti pri prehladnih boleznih so prijetno dišeče snovi še kako koristne in učinkovite.

Sproščeno dihanje pri nahodu

Na hrbtišče roke dajte kapljico evkaliptusovega olja in ga odvzemite z jezikom. Takoj boste bolj sproščeno dihali. Eno do dve kapljici olja poprove mete, sivke ali cajeputa čez noč nakapajte na blazino ali brisačo. Bolje boste spali tudi, ãe boste uporabili nosno pršilo.

Pomirjajoče pri kašlju

Če si v kožo na prsih in hrbtu vtrete eterična olja, se bo zaradi vnetja razdražena sluznica dihal pomirila in bolje boste spali. Tudi vdihavanje tople pare, obogatene z aromatičnimi olji, zelo pomaga.

Učinek: pomiritev dražečega kašlja, telo si bo prej opomoglo.
Recept: kapljico timijanovega olja, 7 kapljic olja cajeputa in 5 kapljic mirte zmešajte s 30 ml mandljevega olja.

Nekaj kapljic te mešanice vtrite večkrat nadan v kožo na prsi in hrbet. Kdor se rad kopa, naj vodi doda 5 kapljic take mešanice.

Za krepitev obrambnih moči telesa

Eterična olja nam pomagajo ostati vedno zdravi. Pripravimo si lahko mešanico za preventivno vdihovanje: 30 kapljic limoninega olja, 20 kapljic sivkinega olja in 3 kapljice timijanovega olja pomešajte z nosilnim oljem (recimo oljem pšeničnih kalčkov).

Večkrat na dan vdihavajte 2 do 3 kapljice, ki ste jih kanili na robček. Toliko lahko dodate tudi vodi za kopanje.

Opozorilo: Otroci in nosečnice naj aromatičnih olj (predvsem olja poprove mete) ne uporabljajo notranje!

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek