Tek

Tekaški praznik v Ljubljani uspel

27. 10. 2008

Na 13. Ljubljanskem maratonu se je v boj s kilometri skupno podalo rekordnih 15. 371 ljubiteljev teka, ki jih oblačno in hladno vreme ni oviralo na poti do cilja. Na 21 in 42 kilometrov je nastopalo več kot šest tisoč tekačev: maratoncev je bilo 899, polmaratoncev 5. 224.

Zmagovalec maratona je bil Amare Mulu, ki je dolžino 42. 195 metrov pretekel v 2 urah, 14 minutah in 41 sekundah. Drugo in tretje mesto sta osvojila Kenijca Ibrahim Limo (2h 14m 55s) in Peter Kwalia (2h 15m 42s).

Več o prireditvi najdete na uradni strani Ljubljanskega maratona.