Aktualno Promocijsko sporočilo

V objem gozda: po zdravje in ekipni duh

4. 10. 2024
Deli
V objem gozda: po zdravje in ekipni duh (foto: promocijska fotografija)
promocijska fotografija

Kar nam govori srce, potrjujejo tudi znanstvene študije: gozd pomembno vpliva na stanje našega telesa, uma in duha. Poleg sprostitve in gibanja na svežem zraku pa nam ponuja še mnogo več. V naravi lahko brez vsakodnevnih motenj in intenzivnih dražljajev najdemo stik s sabo ter okrepimo vezi z bližnjimi ali sodelavci. Gozd zato obnavljajmo in v njem proslavljajmo!

Gozd stimulira vseh pet človeških čutov tako, da se naše telo in um samodejno pomirita ter s tem znižata raven stresnega hormona kortizola. Ko obudimo stik z naravo, lažje najdemo tudi stik s samim sabo. 

Da nas divji življenjski tempo sodobnega sveta ne vrže iz tira, je pomembno, da gozd vključimo med svoje zdrave rituale. Če je le mogoče, vsak dan preživimo nekaj časa med drevesi v gozdu ali mestnem parku. Ni nujno, da smo športno aktivni: dovolj je, da odložimo telefon, počasi in globoko dihamo ter zavestno opazujemo. 

Gozdna kopel (šinrin-joku) je starodavna japonska praksa, s katero še danes posamezniki in tudi podjetja spodbujajo globoko povezanost med posameznikom in naravo. Gre za različne aktivnosti, tehnike in vaje, s katerimi se v celoti predamo objemu narave. Tako krepimo osredotočenost, zaznavanje lastnih občutkov, izboljšujemo kardiovaskularno in metabolično zdravje ter krepimo imunski sistem.
V objem gozda: po zdravje in ekipni duh
promocijska fotografija

Učinkovito orodje za boljšo produktivnost

Pozitivni učinki bivanja v naravi in dejavnosti, ki prispevajo k ohranjanju narave, so vse bolj prepoznani tudi v poslovnem okolju. Delodajalci opažajo številne vplive na psihofizično zdravje zaposlenih, kot so zmanjšanje stresa, povečanje zadovoljstva, krepitev povezanosti v kolektivu, večja učinkovitost na delovnem mestu in podobno. Povezovanje delovnih ekip v naravi je tudi uspešna praksa zaposlenih v Radenski Adriatic, ki že vrsto let pogozdujejo številna področja v Sloveniji in na Hrvaškem. Po odličnih odzivih želijo letos prednosti pogozdovanja, ki se kažejo tudi skozi t. i. »greenbuildinge«, približati še drugim podjetjem in posameznikom.

Greenbuilding je oblika timskega povezovanja, ki poteka v naravi in vključuje trajnostne aktivnosti, kot so naravovarstvene naloge. V primerjavi s klasičnim timbildingom krepi povezanost z naravo, spodbuja zdrav življenjski slog in ustvarjalno reševanje izzivov ter med zaposlenimi tke globlje vezi. Skupne izkušnje v naravi namreč gradijo močnejše in pristnejše odnose v primerjavi z dejavnostmi v zaprtih prostorih ali pisarnah.

Ste za izziv? Preverite še pri svojih sodelavcih!

Največji požar v zgodovini Slovenije je na Krasu uničil več kot 3700 hektarov površin, v veliki večini je šlo za gozd. Narava si do danes še ni opomogla, zato so v Radenski Adriatic zasnovali veliko akcijo pogozdovanja pogorišč. Pri tem si bodo v sodelovanju z organizacijo Project O2 pomagali z brezpilotnimi letalniki (droni), ki bodo nad težje dostopnim terenom odvrgli na tisoče semenskih bombic. Če bi pri tem želeli sodelovati s svojimi sodelavci, vse informacije o možnosti vključevanj podjetij najdete na portalu www.dobre-stvari.com. In prav nič vas ne stane, če mimogrede še odgovorite na vprašanje iz izobraževalnega kviza, s čimer boste poskrbeli za pogozdovanje dodatnega kvadratnega metra Krasa.

V objem gozda: po zdravje in ekipni duh
promocijska fotografija

Več o pogozdovanju in greenbuildingu na www.dobre-stvari.com.