Albert Einstein je za uravnavanje stresa uporabljal to metodo.
Glasba ima velik vpliv na človekovo počutje, raziskave pa namigujejo, da lahko pomaga pri zmanjševanju stresa in spodbujanju kreativnosti. Tudi sam Albert Einstein, eden največjih genijev vseh časov, dokazuje, da glasba lahko pozitivno vpliva na um.
Ne spreglejte:
- Nimate prehlada ali alergije, a imate vseeno zjutraj zamašen nos? Pravi razlog za to vas bo presenetil
- Vse, kar morate vedeti o kofeinu – vključno s tem, kako se mu odpovedati
Einstein namreč ni bil le izjemen znanstvenik, ampak tudi strasten glasbenik. V svojem življenju je pogosto igral violino, glasba pa je imela ključno vlogo v njegovem ustvarjalnem procesu.
Glasba je Einsteinu pomagala pri razvoju idej
Einstein je verjel, da mu glasba pomaga razmišljati o zapletenih znanstvenih problemih. Še posebej rad je poslušal Mozarta, pogosto pa je pripovedoval, da mu je igranje violine pomagalo pri sprostitvi stresa in razvoju novih idej.
"Življenje brez glasbe si ne morem predstavljati. Svoje sanje živim skozi glasbo. Svoj življenjski smisel vidim v glasbi in to me najbolj veseli v življenju," je dejal Einstein.
Einsteinovo ljubezen do glasbe je komentirala tudi njegova druga žena Elsa: "Glasba mu pomaga, ko razmišlja o svojih teorijah. Gre v svojo delovno sobo, se vrne, zaigra nekaj akordov na klavirju, nekaj zapiše in se vrne v svojo delovno sobo."
Najbrž obstajajo številni dejavniki, ki so pripomogli k neverjetnim izumom Einsteina, glasba pa je vsekakor ena od tistih stvari, ki mu je pomagala pri uravnavanju stresa in večji produktivnosti.
Vir: kafe.rs
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?