Kolikokrat uporabite brisačo, preden jo operete?

29. 5. 2023
Deli
2 / 2
Profimedia

KAJ SE ZGODI, ČE BRISAČ NE OPERETE VSAK DAN? 

Pravzaprav imajo strokovnjaki na to dobro novico: če brisač ne operete vsak dan, to ne bo takoj imelo kakšnih posledic na vaše zdravje. Pravzaprav poskrbite za okolje, če brisačo uporabite večkrat, saj privarčujete nekaj vode in energije. 

A to še ne pomeni, da je vaša enkrat rabljena brisača povsem čista. Ker je vlažna in vpojna, predstavlja odlično okolje za razmnoževanje bakterij. Zato je pomembno, da svojo brisačo uporabljate samo vi. Sami ne boste imeli posledic, če se ponovno obrišete. Če brisačo delite, pa lahko nekdo drug stakne infekcijo ali ima druge težave s kožo, ker ni vajen vaših bakterij. 

KAKŠNE BAKTERIJE SE SKRIVAJO NA BRISAČI?

Ker brisačo verjetno ves čas hranite v kopalnici, so na njej fekalne bakterije, strokovnjaki pa so ugotovili tudi, da lahko na sebi nosijo bakterijo E.coli. Dlje, kot brisača ostane vlažna, več bakterij in plesni se namnoži in dlje ostanejo aktivne. 

Poleg težav s kožo lahko dobite tudi glivice in druge infekcije. 

Če uporabljate ločeno brisačo za tuširanje in za obraz ter jo po uporabi posušite, jo operite na 4 do 5 dni. Nikakor si obraza ne brišite v brisačo, v katero si brišete roke, saj tako nase prenesete vse nečistoče in po možnosti tudi bakterijo E.coli. 

Brisačo, ki jo uporabljate za brisanje rok in tisto, ki jo imate na tleh, ko stopite izpod prhe, operite večkrat, najbolje vsaka 2 dni. Enako naredite z brisačo, ki jo uporabljate pri telovadbi - vedno imejte s seboj svežo, saj ne želite prenesti nase vseh nečistoč, ki ste jih prejšnjič pustili na njej.

Katarina Čas v podkastu razkrila vse o nesojenem prizoru z Leonardom DiCapriem: "Bila sem precej razočarana, želela sem nazaj domov."

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?