Na spletnem portalu aktivni.si smo v sodelovanju s spletno-mobilnim portalom @life v okviru trimesečne antistresne preobrazbe preverjali njene učinke v resničnem življenju. Sedem izbranih udeležencev je s pomočjo antistresne aplikacije @life ter ob podpori strokovnega tima @life in aktivni.si v treh mesecih poskušalo svoj stresni način življenja spremeniti v zdravega in uravnoteženega. Učinki, ki so jih dosegli, so izjemni!
@life resnično spreminja način življenja:
Marko Štor, 37 let, novinar
Sodelovanje v skupini in posledično vsakodnevna uporaba aplikacije @life je bil tisti motivator, ki me je 'prisilil', da sem tudi v praksi začel živeti zdravo.
Ker se vse moje aktivnosti beležijo (hkrati pa jih nadzoruje tudi tim strokovnjakov), čutim odgovornost, da opravim vse predpisane aktivnosti, ne le do sebe, ampak tudi do drugih.
Z aplikacijo uporabljam tudi Polarjev pas, tako da po koncu aktivnosti vedno analiziram rezultate in tekmujem sam s seboj, s prejšnjimi rezultati. Želim biti hitrejši, pokuriti več kalorij, vztrajati dlje.
Poleg tega imam na svojem pametnem telefonu v vsakem trenutku dostop do natančnih navodil, kako se določene vaje izvajajo, s čimer prihranim veliko časa, ker lahko veliko vaj opravim kar doma.
Od začetka skupne vadbe sem izgubil že sedem kilogramov.
Saša Brenčič, 42 let, poslovna sekretarka
Na začetku stresne preobrazbe sem si kot cilj zastavila prepoznati stresne situacije in znati nanje pravilno odreagirati, še preden se stresni dogodek tako zelo negativno razvije, da mi pokvari dan.
Pri tem mi je bil v veliko pomoč predvsem psihološki program, narejen po meri.
Program, ki ti na osnovi psiholoških vprašalnikov pokaže psihološki profil, na osnovi katerega nato pripravi tedenski program, sestavljen iz avtogenih treningov, dihalnih vaj in podobno.
Z rednim izvajanjem psiholoških programov sem postala bolj umirjena, o stvareh najprej razmislim, potem reagiram. Spoznala sem, da je res mogoče že npr. samo z umirjenim dihanjem omiliti stresno situacijo.
Ne odreagiram več negativno, ampak naredim tri globoke vdihe in izdihe (kot sem se naučila v psihološkem programu spletne aplikacije) in ga pogledam le kot neprijetnega. In ko je tak, malo manj prijeten dogodek zaključen, se hkrati zelo dobro zavedam, da je bila to tudi moja osebna zmaga. Novo pridobljeno znanje sem s koristjo uporabila!
Pika na i pa je zagotovo vadba pri osebnem trenerju Mitu. Nikoli se nisem zares zavedala, kako pomembna je telesna moč. Vadba pri Mitu je popolnoma drugačna, ne da se je opisati, moraš jo doživeti, in ko jo doživiš, si navdušen. Čeprav te ura vadbe privede na rob zmogljivosti, si na koncu srečen; zelo utrujen, a srečen.
Sanja Kovačič, 22 let, absolventka pravne fakultete
Aplikacija @life je na eni strani kot veliki brat, ki te nenehno spremlja, in hkrati kot partner, ki te podpira.
Kadar potrebujem podporo, samozavest, zaupanje vase ali samo trenutek zase, hitro poslušam meditativno vajo in že se počutim čudovito, lahkotno.
Energija, ki jo dobim s sproščanjem, meditacijo, je čarobna, kadar pa meditacijo dopolnim še z gibanjem v naravi, je to zadetek v polno.
Sproščene misli in sproščen duh v telesu človeku dajejo veliko zagona, da se je sposoben soočiti z vsakodnevnimi izzivi, @life program spodbuja prav k temu. Zdaj vem, kaj pomeni rek Zdrav duh v zdravem telesu.
Za konec pa še ena moja: "Gibajmo z @life-om, odpravimo stres, napolnimo se s pozitivno energijo, da odpravimo ves življenjski potres."
Anton Malovrh, 40 let, informatik
Če je bilo pred začetkom akcije moje življenje večinoma norenje med stresno službo in obveznostmi v družini, je zdaj moje življenje že kar precej drugačno.
Na kratko, vsaj trikrat tedensko se gibljem, krepim svoje telo, z avtogenim treningom in drugimi vajami iz psihološkega dela aplikacije @life skrbim za svojega duha, poslušam zanimiva predavanja in vse skupaj spremljam v aplikaciji @life.
V tem času se še nisem povsem znebil slabih navad in občasno prevelike doze stresa, sem pa že pridobil nekaj moči, se delno naučil sprostiti, ko je treba. Večinoma se počutim precej bolje, kot sem se, predvsem s stresom je precej lažje. Je pa to šele začetek neke poti. Vidim, je pravilna, da me počasi spreminja, da me vsak dan bolj pritegne in da počasi postaja del življenja.
Cvetka Kralj, 47 let, samostojna podjetnica
Moj življenjski slog se ni bistveno spremenil, vsaj kar se tiče športne aktivnosti, saj je bil šport del mojega življenja že prej.
Ob rednem izvajanju predpisanega športnega in psihološkega programa lahko rečem, da se rezultati kažejo predvsem na boljši fizični pripravljenosti, ki mi pomaga, da se lažje soočam z vsakodnevnimi obveznostmi.
Fotografije: osebni arhiv, Aleš Pavletič
V okviru predstavitve projekta širši javnosti so v Razvojnem centru IKTS organizirali 1. mednarodni simpozij @life o stresu na delovnem mestu, ki poteka v Ljubljani 20. in 21. maja. Simpozij lahko v živo spremljate na njihovi spletni strani in na Facebook strani FeelALife.
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?