16 dejavnikov, ki vplivajo na videz kože

13. 5. 2016
Deli
MED JE ODLIČEN ZA NEKATERE KOŽNE TEŽAVE

Ekcem je kožna bolezen, ki povzroča neprijetno rdečo, srbečo in luskasto kožo. Večinoma imajo ekcem majhni otroci in najstniki. Ekcem je mogoče odpraviti na različne načine. Tisti, ki jih boli, lahko pripravijo mešanico surovega medu in hladno stisnjenega oljčnega olja, ki ga nanesejo na kožo in tako rešijo težavo.

BOGAT VIR ANTIOKSIDANTOV

Visokokakovostni med, ki je minimalno predelan, neogrevan in svež, vsebuje številne pomembne bioaktivne rastlinske spojine in antioksidante, kot so flavonoidi in fenolne kisline.
 
Med je bogat po vsebnosti antioksidantov, ki pomagajo nevtralizirati stanja v telesu, ki so vzrok za prezgodnje staranje, bolezni srca in sladkorno bolezen tipa 2. (foto: Profimedia)
Profimedia

Seznanite se z dejstvi, ki vplivajo na uravnovešenost oz. neuravnovešenost vaše kože.

1. Leta.

Od 50. oziroma 55. leta je skoraj vsa koža suha.

2. Porod.

Če sta od poroda minila manj kot dva meseca, je koža še vedno podvržena hormonskim izbruhom, kar se kaže kot občutljivost in težave s kožo.

3. Čezmerna teža.

Lahko se pojavijo občutljivost, rdečica in dehidracija. V tem primeru so lica nagnjena k temu, da so enkrat zabuhla in drugič upadla.

4. Potovanje z letalom.

Zračni pritisk na kožo deluje kot prava črpalka za vodo.

5. Delovno okolje.

V pisarni je koža podvržena škodljivim vplivom klimatskih naprav, največ škode pa povzroči računalnik z elektromagnetnim sevanjem, ki zavira obnovo povrhnjice.

6. Toksični dejavniki.

UV-žarki, tobak, alkohol, izpušni plini, onesnaženost zraka, nezdrava prehrana, ki je pravzaprav pravi naval prostih radikalov, ti pa pospešujejo staranje, povečujejo občutljivost ter spremembe na koži.

7. Pitje vode.

Pretiravanje s pitjem vode je napaka. Če spijete več kot liter in pol vode na dan, se s tem hkrati znebite tudi vseh potrebnih mineralov, kar lahko povzroči dehidracijo in izsušenost.

8. Čaj.

V redu, če ima manj teina. Vendar pa prav tako kot kava ‘poje’ magnezij in kalcij ter lahko škodljivo vpliva na jetra, kar se kaže tudi navzven na koži.

9. Zaščita proti UV-žarkom.

Poleti ne uporabljajte sredstev z zaščitnim faktorjem manj kot 40. Pozornost je treba nameniti tudi odstranjevanju teh izdelkov s kože, saj so trdovratnejši od preostalih, zato je pri čiščenju treba uporabiti močnejša globinska sredstva.

10. Alergije.

Alergije so znamenje občutljivosti in slabega celičnega dihanja.

11. Potenje.

Potenje, ki je posledica fizičnega napora. Potenje povzroča občutljivost in dehidracijo.

12. Oralna kontracepcija.

Oralna kontracepcija povzroča težave z žilami in kožne madeže.

13. Stres in motnje v spanju.

Oboje lahko povzroči večjo občutljivost ožilja in dehidracijo.

14. Dermatološki postopki.

Sicer čistijo kožo, a jo naredijo bolj občutljivo ter zmanjšajo njeno naravno zaščito.

15. Kozmetične ‘patologije’.

Vsakršno pretiravanje škoduje koži: če povsem zanemarjate svojo kožo ali pa če jo preobremenite z različnimi izdelki, bo kožni ekosistem zmeden, koža bo suha, umazana … Skratka, nič dobrega.

vir: Elle

 

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?