Veliko zaslug za zdrave, sijoče in gladke lase imata predvsem pravilna prehrana in nege. Ta mora biti prilagojena letnemu času in strukturi las.
Sonce in veter poleti izčrpata vlago iz las, zato postanejo suhi, krhki, manj prožni, velikokrat zbledijo in izgubijo barvo. Ker so moderni sveži in neobteženi lasje, lahko namesto 'težjih' izdelkov za zaščito pred soncem uporabimo bolj voljne šampone in bogatejše balzame ali maske, ki jih na laseh pustimo dlje časa.
Lase umivajte po potrebi in glede na strukturo las
Proizvajanje maščobe uravnavajo žleze lojnice, ki so v lasni korenini. Proizvodnja sebuma je odvisna od tipa kože in starosti. V poznejšem življenjskem obdobju proizvodnja sebuma na splošno oslabi. Pogosto umivanje las s šamponom pa povzroči intenzivno odstranjevanje naravnih maščob. V modernih šamponih so tako imenovane substance za ponovno vzpostavitev maščobe, ki preprečujejo izsušitev las pri pogostem umivanju s šamponom.
- Občutljivi in krhki lasje: Vsak drugi dan ali na dva dni. Tako ne bodo preveč mastni, a bodo še vedno proizvajali lastna naravna olja, ki ščitijo lase.
- Srednje grobi do grobi lasje: Na tri dni ali enkrat na teden. Debelejši lasje potrebujejo dlje časa, da vpijejo svoja naravna olja, zato jim enkrat na teden privoščite še dodatno balzamiranje – masko, ki jo na laseh pustite učinkovati vsaj 15 minut pred izpiranjem.
- Poškodovani lasje: Lasje, ki so poškodovani in suhi, potrebujejo nego od znotraj! Zdravje lasišča je pogojeno z ravnovesjem vitaminov in mineralov, ki jih vnašamo v telo. Vitamini, ki zagotavljajo zdravje lasišča in spodbujajo, da lasje rastejo hitreje, da so bolj močni in debeli, so vitamini skupine B (predvsem biotin) in minerali (železo, cink in baker) ter aminokislina cistin.
Kako lase najhitreje obnoviti
Da se lasje primerno in v enakem številu obnovijo, morate zanje dobro poskrbeti. Pri tem je treba upoštevati več dejavnikov:
- Eden izmed njih je zdrava prehrana, ki mora vsebovati proteine, žveplo, cink, železo ter B-vitamin. Tovrstne hranljive snovi vsebujeta predvsem leča in jajčni rumenjak.
- Velik sovražnik las je tudi stres, ki pogosto povzroča predčasno izpadanje las. Čeprav ga je težko nadzirati, poskusite z magnezijevimi tabletami, ki veljajo za naravni regulator razpoloženja in ima neverjeten učinek na stres.
- Pomembno je tudi, da lase po telesni vadbi in poleti, ko se še bolj intenzivno potite, sperete z vodo, saj ni priporočljivo, da se na skalpu nabira pot, saj se tako lahko poruši ravnovesje pH.
Lepi lasje so odraz zdravja celotnega telesa
Naj bodo tudi v vročih poletnih dneh dermatološki šampon Fitoval in kapsule Fitoval vaša formula za gladke in sijoče lase!
To lahko dosežete z uporabo dermatološkega šampona Fitoval za poškodovane lase. Vsebuje aktivne sestavine, ki obnavljajo poškodovano površino las, povrnejo jim naraven lesk in zgladijo površino.
• Lecitin in pšenični proteini na lasni površini ustvarijo zaščitni film, ki pomaga zapreti raze ter lase s tem zavaruje pred zunanjimi vplivi in izsušitvijo.
• D-pantenol ustvarja zalogo vlage tudi v globljih plasteh las in lasišča.
• Kopriva izboljšuje prekrvljenost lasišča, žajbelj pa deluje protiseptično.
Celostno dermatološko nego poškodovanih in suhih las zaokrožajo kapsule Fitoval, ki zagotovijo prehrano od znotraj. Kapsule Fitoval formula so posebej prilagojeno prehransko dopolnilo. Vsebujejo kvas, vitamine skupine B, med njimi tudi biotin, aminokislino cistin ter minerale železo, cink in baker.
Biotin in cink prispevata k ohranjanju zdravih las.
Vitamin B12, folat, železo in cink imajo vlogo pri delitvi celic.
Cink prispeva tudi k ohranjanju zdravih nohtov.
Več o liniji za poškodovane lase Fitoval in o ostalih izdelkih Fitoval (proti izpadanju las, proti prhljaju) lahko preberete na www.fitoval.si.