SUH ŠAMPON IN DRUGI KEMIČNI IZDELKI ALI OBDELAVA LAS
Nekateri izdelki za lase imajo lahko ravno nasproten učinek in pripomorejo k izpadanju las. Pogosta uporaba suhega šampona na primer lahko povzroči kopičenje bakterij na lasišču in posledično vnetje. Nekaterim se na vnetih predelih lasišča pojavijo mozolji in sčasoma kraste. Zaradi tega lahko lasje izpadajo celo v manjših pramenih.
Tudi določeni kemični pripomočki ali načini za npr. ravnanje las lahko privedejo do vnetja in izpadanja, pa tudi do bolečin, opeklin, spremembe barve las ... To potrjuje raziskava iz leta 2022: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0365059621003147?via%3Dihub
HORMONSKE SPREMEMBE
Hormonske spremembe lahko v veliki meri povzročijo tudi izpadanje las. To na primer izkusijo nosečnice, matere ob rojstvu, ženske v menopavzi ... Ne gre le za izpadanje las, lahko se zgodi dolgoročno tanjšanje las.
Tu ne boste morali ukrepati sami, pač pa potrebujete zdravljenje in posvet z zdravnikom.
DOLOČENE FRIZURE
Kako uredite svoje lase za v službo ali za dogodke? Ni vseeno, kakšno frizuro imate običajno. Določene frizure namreč povzročajo napetost lasnih mešičkov in s tem povečano izpadanje las. To se zgodi, če pogosto nosite tesen čop, kite, podaljške ali drugače tesno spete lase.
Z nenehnim "vlečenjem" las boste sčasoma oslabili določene pramene, ki so najbolj obremenjeni, posledično bodo lasje izpadli ali se zlomili. Začnite nositi ohlapne pričeske in lase manj pogosto spenjajte, da preprečite prekomerno izpadanje.