Ah, ta nesrečni ponedeljek. Dan, ko je treba ponovno zavihati rokave, obveznosti čakajo in vi ste zaradi tega že v nedeljo slabe volje. Le kdo razmišlja še o (napornem) treningu. Mi. Ker imamo 5 dobrih razlogov, zakaj nikoli ne preskočite ponedeljkovega treninga.
1. Več verjetnosti je, da boste aktivni ves teden
Ponedeljek je ključen dan, da v teden vstopite pozitivno in odločno. In če boste v ponedeljek trenirali, je zagotovo večja verjetnost, da boste migali ves teden, saj boste zadovoljni sami s seboj in s svojim počutjem. Dobri začetki so vedno zelo pomembni.
2. Več se boste smejali
Ne marate ponedeljkov? No, niste edini. Nekatere raziskave so celo pokazale, da se povprečen delavec ne nasmehne vse tja do 11. ure dopoldne. A prav z jutranjo telovadbo si lahko hitro izboljšate razpoloženje, tudi na ponedeljek in celo, če pada dež. Saj veste, miganje sproži endorfin, hormon sreče.
3. Manj boste imeli črnih misli
To smo vam že velikokrat povedali, a naj ponovimo – aerobna vadba močno zmanjša tesnobnost ali strah pred tesnobo, ki je velikokrat predhodnica napadov panike.
Preberite: Vaše telo med gibanjem ustvarja drogo
4. Bolj se boste imeli pod kontrolo
Morda potrebujete kar nekaj volje, da si denimo zavežete vezalke in jo mahnete na tek, a verjemite nam na besedo, ko boste enkrat premaknili svojo zadnjico, boste bolj disciplinirani na vseh področjih v življenju. Morda boste celo nehali kaditi ali jesti preveč sladkarij. In naj ponovimo – ponedeljki so ključni za dober, aktiven teden.
5. Manj boste tečni in več boste spali
Spanje je izredno pomembno za naše zdravje in za dobro funkcioniranje čez dan. In redno miganje vam po pomagalo do boljšega spanja. Neka študija je pokazala, da so štirje meseci redne vadbe kroničnim nespečnežem prinesli 45 minut dodatnega spanca na noč.
Preizkusite: 1 vaja, 8 načinov izvajanja - top vadba za čvrst trebušček in zadnjico (video)
In preverite, kakšna je najboljša jutranja rutina glede na vaš telesni tip
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?