VIDEO VADNICA: Pilates z žogo je tista vadba, ki res odlično krepi in oblikuje telo (+ LUŠTen RECEPT za podporo vadbi)

11. 2. 2025
Deli
VIDEO VADNICA: Pilates z žogo je tista vadba, ki res odlično krepi in oblikuje telo (+ LUŠTen RECEPT za podporo vadbi) (foto: Lušt)
Lušt

V video vadnici vas ''to rundo'' seznanimo z odličnimi vajami za krepitev telesa, ki vam prinašajo hitrejše oblikovanje mišic trebuha in hrbta, nog in rok ter večjo kontrolo telesa, ravnotežje in stabilnost. Le kaj še čakate?

Pilates je vadba, katere dobrodejne učinke zdaj po vseh letih, odkar je postala priljubljena, potrjuje ves svet. Ti pozitivni učinki so med drugim okrepljene mišice trupa, predvsem trebušne mišice, izboljšana gibljivost in mobilizacija hrbtenice, pravilnejša in lepša telesna drža, preprečevanje inkontinence, saj se z vajami krepijo mišice medeničnega dna, izboljšanje koordinacije in ravnotežja ... 

Vadba pa je še bolj učinkovita, če jo izvajamo z žogo, ki je odličen pripomoček za dodatno izboljševanje ravnotežja in moči. Oglejte si jo spodaj v VIDEO VADNICI!

Kako žoga pripomore k učinkovitejši vadbi?

-> Pri vadbi z žogo gre za rušenje ravnotežja, ko si žogo na primer namestimo pod dele okončin (koleno, gleženj, komolec itn.), s čimer telesu otežujemo stabilizacijo in tako dodatno obremenjujemo stabilizacijske mišice.

-> Žoga prav tako zagotavlja upor, ko jo stiskamo z rokami in nogami, zaradi česar morajo mišice uporabiti več moči.

-> Ta pripomoček pa je obenem tudi predmet, ki povečuje osredotočenost na pravilno izvedbo vaje.

Imamo pa tudi odličen recept za LUŠTno malico, ki vas bo po učinkovitem pilatesu z žogo dodobra nahranila. Gre namreč za hranljiv obrok, bogat z beljakovinami, zdravimi maščobami ter vitamini in minerali. Ob (vsakodnevni) vadbi je namreč zelo pomembno, da je vaša prehrana čim bolj raznolika in uravnotežena.

Jajčni burito (zdravzajtrk.si)

4 velika jajca

sol in poper

1 žlica olivnega olja

2 zrela paradižnika, narezana na kocke (mi vam priporočamo paradižnike LUŠT*)

1/2 rdeče paprike, narezane na kocke

1/2 čebule, narezane na kocke

1/2 avokada, narezanega na rezine

1/2 skodelice naribanega sira (čedar ali mocarela)

2 veliki tortilji (polnozrnati)

pekoča omaka (neobvezno)

V skledi stepite jajca skupaj s soljo in poprom. V ponvi segrejte olivno olje na srednji temperaturi. Dodajte čebulo in papriko ter ju pražite 3 do 4 minute, dokler se ne zmehčata. V ponev dodajte stepena jajca in mešajte, dokler se ne strdijo, vendar ostanejo rahlo mehka. Odstranite z ognja.

Tortilji rahlo segrejte v ločeni ponvi, da postaneta mehki in pripravljeni za zavijanje. Na vsako položite polovico umešanih jajc, dodajte narezane paradižnike, avokado in nariban sir. Po želji pokapajte s pekočo omako.

Tortilji nežno zložite v burito.

VIDEO VADNICA: Pilates z žogo je tista vadba, ki res odlično krepi in oblikuje telo (+ LUŠTen RECEPT za podporo vadbi)
zdravzajtrk.si

*Paradižnike LUŠT vam priporočamo zaradi njihove lokalne oziroma domače pridelave, torej pridelave v Prekmurju, saj so tako na prodajna mesta dostavljeni še isti ali pa takoj naslednji dan po ročnem obiranju. Lokalno pridelani paradižniki so optimalno dozoreli, sveži in sočni tudi pozimi ter imajo višjo vsebnost vitaminov in mineralov.

Priporočamo pa jih tudi, ker vam je na voljo cela zimska družina paradižnikov, v kateri boste gotovo našli tiste, ki bodo zasluženo razvajali vaše brbončice po oddelani jutranji jogi. Na voljo so vam drobnoplodne in srednjeplodne sorte slastnih paradižnikov: Mali grozdasti paradižnik LUŠT, Datljev paradižnik LUŠT, Slivov paradižnik LUŠT, Češnjev paradižnik LUŠT in LUŠTek (mešanica pisanih češnjevih paradižnikov). Dobite jih v vseh večjih trgovskih sistemih po Sloveniji in na njihovi LUŠTni domačiji v Renkovcih.

Če želite vedeti še več o pridelavi paradižnikov LUŠT:

Paradižnik v zimskih mesecih pridelujejo v 34.000 m2 velikem rastlinjaku v Prekmurju v kraju Mala Polana s pomočjo okolju prijaznega Sistema za zimsko vzgojo. Pridelava je okolju in zdravju ljudi prijazna, pri čemer oprašujejo s pomočjo čmrljev, ki so hkrati »živi« dokaz, da pri pridelavi ne uporabljajo škodljivih preparatov za varstvo rastlin pred boleznimi.