Bodi žrebec, ne fijakarsko kljuse!

28. 1. 2011
Deli

Nekaj nasvetov, kako preprečiti, da bi se zmenek končal le s stiskom rok.

Kako bo­ste to naj­bo­lje opra­vi­li, si pre­be­ri­te v na­da­lje­va­nju!

Pri po­va­bi­lu bo­di­te ne­po­sred­ni

Pri­ja­telj­ski na­čin: Na­čr­to­va­nje zmen­ka med pri­ja­te­lji je po­na­va­di ne­spe­ci­fič­no in ne­ob­vez­no. Na primer: »A se gre­mo ko­nec ted­na za­ba­vat? Hm, v redu, te po­kli­čem en­krat v so­bo­to ali pa mo­go­če že v pet­ek, pa gre­mo po­gle­dat v Sta­ro Ljub­lja­no, kaj se do­ga­ja! «

Zmen­kar­ski na­čin: Brez iz­mi­ka­nja in brez hmka­nja! Obo­tav­lja­nje je za zgu­be. Bo­di­te sme­li in po­vej­te svo­ja pri­ča­ko­va­nja od­loč­no. Na pri­mer: »Rad bi te ta te­den po­va­bil na zme­nek. Si v so­bo­to pro­sta? « Bolj ko bo­ste spe­ci­fič­ni, več mož­no­sti ima­te. Ne­po­sre­den na­stop žen­ski na­mreč go­vo­ri, da ste res­ni in od­loč­ni, kar sta dve red­ki, a pri žen­skah zelo iska­ni mo­ški last­no­sti.

Imej­te na­črt in po­skr­bi­te za nje­go­vo re­a­li­za­ci­jo

Pri­ja­telj­ski na­čin: Sprav­ljiv, pa­si­ven, brez idej. Pri­mer: »Ne vem še, kam bi šla. Kar­ko­li bi tebi uga­ja­lo, je meni tudi prav.«

Zmen­kar­ski na­čin: Žen­ske rade vi­di­jo, da ste v zme­nek vlo­ži­li tudi ne­kaj men­tal­ne­ga dela. Ne pre­več, do­volj je že, če pri po­va­bi­lu ome­ni­te ime do­bre re­stav­ra­ci­je. Se­ve­da ne po­za­bi­te, da mo­ra­te po­skr­be­ti za re­zer­va­ci­jo, s tem ji da­ste ve­de­ti, da ste spo­so­bni, kar je še ena iz­med ti­stih mo­ških last­no­sti, ki se jim žen­ske ne mo­re­jo upre­ti. Na pri­mer: »Po­znam iz­vrst­no ita­li­jan­sko re­stav­ra­ci­jo . . ita­li­jan­ska ku­hi­nja ti ne ustre­za? Prav, kaj pa bolj eks­otič­na hra­na? Pred dne­vi so rav­no od­pr­li novo me­hi­ško re­stav­ra­ci­jo bli­zu mo­je­ga doma, v ča­so­pi­su pa sem pre­bral zelo do­bro kri­ti­ko o njej. Bom jaz po­skr­bel za re­zer­va­ci­jo mize.«

Ne bo­di­te za­ne­mar­je­ni

Pri­ja­telj­ski na­čin: Če ste vi­de­ti, kot bi rav­no vsta­li iz po­ste­lje: raz­mr­še­ni las­je, luk­nji­čav pu­lo­ver, zmeč­ka­na sraj­ca, bedne kav­boj­ke.

Zmen­kar­ski na­čin: Ni rav­no tre­ba, da si ob­le­če­te ob­le­ko in za­ve­že­te kra­va­to (jo sploh zna­te pra­vil­no za­ve­za­ti? ), nuj­no pa je, da pred zmen­kom sto­pi­te pod prho. Nato ob­le­ci­te sve­žo sraj­co in či­ste hla­če, ki naj bo­sta usklaje­ni. Po­če­ši­te se in si umij­te zobe, ure­je­nost in na­smeh z bleš­če­či­mi zob­mi učin­ku­je­ta na ženske zelo po­zi­tiv­no. Pre­pros­to po­ka­ži­te ji, da ste se na zme­nek pri­pra­vi­li, da zmen­ka ne jem­lje­te kot ne­kaj sa­mo­umev­ne­ga.

Pri­di­te (pre)zgo­daj

Pri­ja­telj­ski na­čin: Pri­de­te, ko pač pri­de­te. Če ste pre­po­zni in vam pri­ja­telj to ome­ni, mu krat­ko malo od­vr­ne­te: »Daj mi no že mir! Kaj pa je pet­najst mi­nut v pri­mer­ja­vi z živ­ljenj­sko dobo člo­ve­ka? «

Zmen­kar­ski na­čin: Žen­ske no­be­na stvar ne raz­ja­ri bolj kot to, da mora sama se­de­ti pri mizi v pol­ni re­stav­ra­ci­ji, med­tem ko čaka na vas! Zato si ni­ka­kor ne pri­voš­či­te za­mu­de in se po­tru­di­te, da na kraj zmen­ka pri­spe­te vsaj de­set mi­nut pred njo. Z zgod­njim pri­ho­dom si bo­ste pri­do­bi­li čas, da si po­mi­ri­te živ­ce, po­leg tega pa lah­ko opa­zu­je­te nje­no ljub­kost, ko vsto­pi v re­stav­ra­ci­jo. In če že­li­te še bolj za­žga­ti, po­tem vsta­ni­te, ko se pri­bli­ža mizi, in ji po­vej­te, da je zelo čed­na.

Ne omenjajte svojih težav in ne govorite o njenih bivših

Pri­ja­telj­ski na­čin: Med pri­ja­te­lji je po­go­vor neke vr­ste te­ra­pi­ja. Tako lah­ko ure in ure kle­pe­ta­te o za­dnjih te­ža­vah v služ­bi, o svo­ji zlo­bni biv­ši part­ner­ki, o na­po­rnem šefu . . Pri­ja­telj vas bo po­tr­pež­lji­vo po­slu­šal, saj ve, da bo kma­lu sam na vr­sti in bo­ste vi po­slu­ša­li.

Zmen­kar­ski na­čin: Ni­ka­kor ni vaš cilj, da vam žen­ska ob mizi za­spi ali si o vas ustva­ri mne­nje, da ste zme­den, pre­ob­čut­ljiv bu­tec. Mor­da bo si­cer ob va­šem mo­no­lo­gu vi­de­ti pre­su­nje­na, ven­dar ver­je­mi­te, da si le do­miš­lja, kakš­ni bi bili vi­de­ti s spod­nji­ca­mi na gla­vi in z dve­ma svinč­ni­ko­ma v nosu. Zato raje go­vo­ri­te o krajih, ki ste jih ob­is­ka­li, ali o knji­gah, ki ste jih pre­bra­li.

Še bolj­še pa je, če vpra­ša­te njo, kje je že vse bila in ka­te­re knji­ge je pre­bra­la. Ko bo v svo­jem pri­po­ve­do­va­nju ome­ni­la svo­je­ga biv­še­ga (ka­te­re­ga­ko­li že), za­me­njaj­te temo. In to bli­sko­vi­to, ko se na­mreč en­krat plaz spro­ži, ga je tako re­koč ne­mo­go­če usta­vi­ti. Če na­mreč do­pu­sti­te, da za­čne go­vo­ri­ti o svo­jem biv­šem, vas bo spre­me­ni­la iz ra­zu­me­va­jo­če­ga po­slu­šal­ca v za­up­ni­ka.

In za­up­nik po­me­ni isto kot pri­ja­telj (za po­sle­di­ce glej uvod). Da bi jo preki­ni­li, ko rav­no za­čne z monologi o svo­jem biv­šem, pre­pros­to re­ci­te: "Kaj ko da­nes ne bi go­vo­ri­la o raz­mer­jih, ki se niso obnesla?" Glob­lji po­men tega stav­ka je, da je zme­nek z vami lah­ko za­če­tek nove več­ne lju­bez­ni.

Pla­čaj­te ra­čun

Pri­ja­telj­ski na­čin: Pri­ja­te­lji si ra­čun raz­de­li­jo ali pa vsak pla­ča svoj del gle­de na po­sa­mez­ne postavke na ra­ču­nu.

Zmen­kar­ski na­čin: De­li­tev stro­škov za ra­čun tudi na zmen­ku ni ža­lji­vo, saj nis­mo vsi si­no­vi bo­ga­tih star­šev. Brez na­dalj­nje­ga pa pri pla­či­lu ra­ču­na ne ba­ran­taj­te in se ne pri­čkaj­te za­ra­di ene­ga ali dveh manj po­pi­tih ko­zarcev vina, če si rav­no ne že­li­te, da se zme­nek ta­koj ne kon­ča. Če pa res že­li­te pu­sti­ti do­ber vtis, po­tem pla­čaj­te ra­čun sami. Lah­ko se vam si­cer zgo­di, da bo žen­ska že­le­la pri ra­ču­nu pri­spe­va­ti svoj de­lež.

Se spra­šu­je­te, za­kaj? Ne rav­no zato, ker bi jo ti­stih ne­kaj »pre­šer­nov« moč­no žu­li­lo, tem­več zato, ker si žen­ske mis­li­jo, da so mo­ške­mu kaj dolž­ne, če ta sam pla­ča ra­čun. Pri­zna­ti je si­cer tre­ba, da je ta do­mne­va do­sti­krat pra­vil­na, kaj­ne?

Ka­kor­ko­li že, pri pla­če­va­nju ra­ču­na pro­si­te sprem­lje­val­ko, da po­spra­vi svo­jo de­nar­ni­co v žep, in ji ob tem pre­pros­to re­ci­te: »Prav rad bi sam po­rav­nal ra­čun. Saj vem, da sem mor­da malo sta­ro­mo­den, ven­dar sem tako vzgo­jen! « Po­leg tega, da bo­ste s tem pu­sti­li do­ber vtis, bo­ste tudi ubla­ži­li nje­ne stra­ho­ve.

Spre­mi­te jo do avta ali ji po­kli­či­te tak­si

Pri­ja­telj­ski na­čin: Pri od­ho­du iz lo­ka­la se s pri­ja­te­lji (ra­zen če ima­te še kakš­ne skup­ne na­čr­te) po­na­va­di po­zdra­vi­te že na vra­tih, eden reče: »Se vid'mo! «, dru­gi pa: »Jas­no! «

Zmen­kar­ski na­čin: Na zmen­ku sprem­lje­val­ke ni­ko­li ne za­pu­sti­te pri vra­tih re­stav­ra­ci­je, ne da bi ji ponudili sprem­stvo do avta ali do tak­si­ja. Če na­me­ra­va iti s tak­si­jem, ji ga po­ma­gaj­te naj­ti, pla­ča­ti pa vam tak­si­ja ni­ka­kor ni tre­ba. S sprem­stvom in po­nu­je­no po­moč­jo ji bo po­sta­lo jas­no, da ste za­ščit­ni­ški in skrb­ni, to pa sta last­no­sti, ki sta prav tako vi­so­ko na žen­skih sez­na­mih do­brih mo­ških last­no­sti. Ni­ka­kor pa ne bo­di­te go­spo­do­val­ni. Če vam reče: »Saj si lah­ko sama po­iš­čem tak­si, kljub vse­mu hva­la! « po­tem pre­pros­to ne ukre­paj­te, svoj del ga­lant­no­sti ste na­mreč že po­ka­za­li s tem, da ste ji po­nu­di­li po­moč.

Pol­ju­bi­te jo na usta

Pri­ja­telj­ski na­čin: Pri­ja­te­lji se ra­zi­de­mo s pol­ju­bom na lica, z ro­ko­va­njem, s trep­lja­njem po rami, po de­fi­ni­ci­ji pa ne s po­men­lji­vim pol­jub­lja­njem na usta.

Zmen­kar­ski na­čin: Ob kon­cu zmen­ka ji re­ci­te, da ste se ta več­er ime­li zelo lepo. Po­tem ji pol­oži­te des­no roko na levi bok (da, prav ste pre­bra­li, na bok! ), se rah­lo na­gni­te na­prej in jo pol­ju­bi­te na usta. In na­re­di­te si uslu­go ter pu­sti­te je­zik za zob­mi. Za­dr­ži­te pol­jub! Tik, tak, tik, tak . . Če za­ču­ti­te, da se pri­vi­ja k va­še­mu te­le­su, kot da bi se ji noge spre­me­ni­le v pre­ku­ha­ne te­ste­ni­ne, brez po­miš­lja­nja pod­pri­te ubo­go de­kle z obe­ma ro­ka­ma. Na­men pol­ju­ba je, da z njim jas­no opre­de­li­te svo­je na­me­ne. Če vam je bila na­me­nje­na pred pol­ju­bom pred­la­ga­ti že zna­no ru­ti­no: »Bo­di­va le pri­ja­te­lja! « tega nato ne bo sto­ri­la. Se­veda pa vam lah­ko reče tudi: »Gnu­siš se mi! « ali pa vas za drz­nost na­gra­di s klo­fu­to. V tem pri­me­ru lah­ko z go­to­vost­jo pri­ča­ku­je­te, da dru­ge­ga zmen­ka z njo ne bo­ste do­ča­ka­li. Ne gle­de na to, vaše karte so od­pr­te, po­leg tega pa za­ra­di pol­ju­ba ni­ko­mur ne more več reči, da sta le pri­ja­te­lja.

Do­go­vo­ri­te se za na­sled­nji zme­nek

Pri­ja­telj­ski na­čin: Pri­ja­te­lji se ni­ko­li ne ra­zi­de­jo z na­čr­tom za na­sled­nji se­sta­nek.

Zmen­kar­ski na­čin: Še pre­den za­čne­te v gla­vi na­čr­to­va­ti na­sled­nji zme­nek, trez­no oce­ni­te uspeh pol­ju­ba na usta. Če vas je za­ra­di pol­ju­ba oklo­fu­ta­la ali po­plju­va­la, po­tem po­za­bi­te na na­čr­te za na­sled­nji zme­nek. Če pa je bil njen od­ziv nev­tra­len ali celo po­zi­ti­ven, ji s po­konč­no držo re­ci­te: »Rad bi se spet se­stal s tabo. « Ni tre­ba v isti sapi že pred­la­ga­ti na­čr­ta za na­sled­nji zme­nek, to bi bilo lah­ko že pre­več. Če vam odgovori: »Po­kli­či me! « po­tem to ne­dvo­mno sto­ri­te. Po­kli­či­te pa jo v roku na­sled­njih 48 ur, si­cer si lah­ko mis­li, da ste eden ti­stih, ki se z žen­ska­mi le igra. Ta mi­sel jo lah­ko pri­pe­lje do za­me­re, in ko bo­ste po­kli­ca­li 72 ur kas­ne­je, bo­ste iz­ve­de­li le še to, da vas sov­ra­ži in da noče z vami ime­ti nič­esar več.

Za­klju­ček

Ne dvo­mi­mo, da ste po vsem po­ve­da­nem že ugo­to­vi­li, da je pri žen­skah tre­ba ime­ti ve­li­ko mero potrpež­lji­vo­sti, ustrež­lji­vo­sti, pri­jaz­no­sti … Če ste v dvomih, kaj na­re­di­ti v do­lo­če­nem tre­nut­ku na zmenku, je naj­bolj­še, da na­re­di­te rav­no na­spro­tno od ti­ste­ga, kar bi na­re­di­li s pri­ja­te­ljem. Če vam kljub temu spod­le­ti in vam ne uspe pri­ti pri žen­ski dlje kot do pri­ja­telj­stva, po­tem to po­me­ni, ali da je še ved­no za­ljub­lje­na v biv­še­ga, ali je nev­ro­tič­na, ali pa ima slab okus za mo­ške. V ka­te­rem­ko­li od našte­tih pri­me­rov pa je za vas tako ali tako naj­bolj­še, da ji re­če­te: »Se vi­di­mo, ko se vi­di­mo, prijateljica!

Blaž Divjak

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?