Bi bivšemu partnerju zaračunali za varstvo vajinega otroka?
Ta nenavadna zgodba prihaja s portala Reddit, kjer se je razpisal neki moški, ki sprašuje, ali je ravnal prav, ko je bivši ženi izstavil račun za varstvo otroka, nad katerim imata deljeno lastništvo. Poglejte, kaj se je zgodilo.
- Preverite tudi: "Jem bolj zdravo kot sovrstniki in se več gibljem, pa imam čez 110 kilogramov. Zakaj so oni suhi, jaz pa debela?" (Osebna stiska)
"Z ženo imava deljeno lastništvo nad najino 5-letno hčerko in tako je že 3 leta, vse od najine ločitve. Zase lahko rečem, da nikoli nisem ničesar zamudil. Spoštoval sem odločitev sodišča in vedno svoje življenje priredil tako, da je ustrezalo dogovoru, saj sem vedel, da je to najbolje za hčerko. Žal za bivšo ženo ne morem reči enako.
Nikoli ni bila pretirano organzirana, po razhodu pa se mi zdi, da je situacija še veliko hujša, saj ni mene, ki bi vsaj delno poskrbel za vse skupaj.
Dva tedna nazaj me je klicala ob sedmih zjutraj, naj peljem hčerko v vrtec, saj njena mati in sestra nista imeli časa, da bi jo pazili. Razlog naj bi bil, da mora prej oditi v službo. Nisem vedel, kaj se dogaja in kako naj bi jo jaz imel v varstvu, saj sem tudi sam moral kmalu v službo. Razložila mi je, da naj bi njen oče prejšnji dan zvečer padel. Peljali so ga na urgenco, njena mama pa je šla z njim. Ker ne vozi, je peljala njena sestra in zjutraj sta bili še vedno pri njem.
To je bilo že tretjič letos, da je na hitro prišlo nekaj vmes in sem moral vskočiti. Pred tem dvakrat nisem imel na urniku službe, zato mi ni bilo težko poskrbeti za hčerko, tokrat pa sem moral na delo. Ne razumem, kako sta lahko njeni dve možnosti, ki vskočita v teh primerih, odvisni ena od druge, ker njena mati ne vozi. Pogovarjala sva se že, da mora to urediti.
Tudi tokrat sem vprašal bivšo ženo, če zares ni druge možnosti za varstvo in zatrdila je, da ni nikogar, ki bi imel čas. Potem sem poklical svojega šefa, ki je sicer odobril prost dan, vendar me je opozoril, da kot nov uslužbenec ne bom dobil plačila za dan dopusta ali teh nekaj ur in da ne izgleda dobro, da pokličem zadnjo minuto.
Zahvalil sem se mu, da je tako razumevajoč in tisti dan poskrbel za hči.
Ko je na koncu dneva prišla bivša žena iskat najinega otroka, sem ji povedal, da mi dolguje 100 dolarjev, ker nisem moral v službo. Razumem, da se je zgodil slučaj, vendar je kriva ona, ker nima zanesljive osebe, ki bi ji lahko priskočila na pomoč v takšnih primerih, pač pa dve, ki sta soodvisni druga od druge.
Poleg tega plačujem preživnino za del, ko je hčerka z bivšo ženo, hkrati pa še skrbim zanjo, ko bi morala biti s svojo mamo. Obojega pač ne bom počel - plačeval in opravljal njeno delo.
Takrat je znorela in začela vpiti name, da mi ne bo plačevala zato, da poskrbim za svojega otroka. Potem je poklicala še svojo mamo in tudi ona je vpila name.
Stal sem za svojimi besedami in prepričanji ter na koncu izterjal svoj denar. Sploh ne gre za denar, pač pa za to, da ji pokažem, kako neodgovorna mati je in da mora sprejeti posledice za svoja nepremišljena dejanja. Mimogrede, z njenim očetom (dedkom najinega otroka) je vse vredu."
Kdo menite, da je v tej zgodbi ravnal prav?
Morda bi vas zanimalo tudi:
Je hrana na naših policah, sploh varna?
V epizodi Aktivni podkasta gostimo Zalo Mlinšek, mag. inž. prehrane. S svojim znanjem Zala številnim pomaga pripravljati bolj zdrave in hranljive obroke, tokrat pa smo se z njo pogovarjali o varnosti živil, ki so na naših policah.
Kdaj lahko rečemo, da je živilo varno? Kaj pomenijo različne oznake na artiklih? Kaj so aditivi v živilih? Kako je z gensko spremenjenimi organizmi? Vse to in še več v tokratni epizodi!
Pogovoru prisluhnite tukaj:
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?