Imate tudi vi ozek krog prijateljev? Preverite, kaj o tem meni svetovno znani filozof.
Nekateri ljudje imajo veliko prijateljev in radi preživljajo dosti časa v družbi, spet drugi pa imajo raje ožji krog ljudi. Če tudi vi sodite v skupino ljudi, ki imajo malo prijateljev, to razkriva nekaj zanimivega o vaši osebnosti.
Sokrat, filozof stare Grčije, je pustil neizbrisen pečat v filozofiji s svojimi idejami, nauki in modrostjo. Čeprav za seboj ni pustil svojih pisnih del, se je njegova filozofska zapuščina ohranila zahvaljujoč delu njegovega učenca Platona in drugih starodavnih filozofov.
Sokrat je pravil:
"Če ima človek malo prijateljev, potem ima veliko življenjskih izkušenj."
Življenjska izkušnja je niz znanj in veščin, ki jih je človek prejel kot rezultat svojih življenjskih preizkusov. Te preizkušnje so lahko različne - osebni neuspehi, poklicne težave, bankrot, razpadi odnosov itd.
Življenjske izkušnje nam omogočajo, da bolje »vidimo« ljudi, razumemo iskrenost njihovih odnosov, razumemo motive njihovih dejanj.
Ko dozorevamo, skrbno izbiramo tiste, ki jih spustimo bližje, s katerimi se družimo, iščemo podobnosti v vrednotah, interesih in prepričanjih.
Med življenjem se naš socialni krog naravno razvija in spreminja. Na neki točki lahko ugotovimo, da smo se oddaljili od znancev, sodelavcev ali celo bližnjih prijateljev. In to je v redu.
Več kot imamo izkušenj, težje se zadovoljimo s površinskimi odnosi in nezdravimi dinamikami. Ljudi sodimo po njihovih dejanjih, ne besedah. Svoj čas in energijo razdajamo bolj modro. Tako okoli nas ostanejo le najbližji in najbolj predani. Manjši krog prijateljev pa nam omogoča večjo globino odnosa, saj kvantiteto žrtvujemo za kvaliteto.
Preberite več na Sensa.si
Oglejte si še podkast epizodo, v kateri gostimo Dajano Smolnik
Prehranska strokovnjakinja je spregovorila o zdravem odnosu do hrane, motnjah prehranjevanja in motnjah hranjenja.
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?