Boštjan Nachbar, Siniša Drobnjak in fundacija Življenje je košarka

16. 12. 2014
Deli
Boštjan Nachbar, Siniša Drobnjak in fundacija Življenje je košarka (foto: Promocijski material)
Promocijski material

'Življenje je košarka' je dobrodelni projekt, katerega idejni vodji sta košarkarja Boštjan Nachbar in Siniša Drobnjak.

Projekt spodbuja integracijo oseb z motnjami v duševnem razvoju (OMDR) v sodobno družbo.

Šport, v katerem igrajo vsi za enega in eden za vse, ne pozna meja, zato so se fantje, vsi super uspešni košarkarji, odločili, da skozi košarko preprečijo stigmatizacijo ljudi z motnjami v duševnem razvoju in njihovo odrivanje na rob družbe.

S projektom želijo vzpostaviti platformo, ki bo OMDR vključila v sodoben program gibalnih dejavnosti in jim omogočila odlično priložnost za širjenje njihove socialne mreže.

Cilj in namen

Namen projekta je ohranjanje psihofizičnih sposobnosti ter vsesplošna socializacija OMDR skozi skupno igranje košarke z učenci, dijaki in varovanci drugih varstveno-delovnih centrov v Sloveniji. Košarka jim predstavlja igro, učenje ali celo način življenja.

Dobro počutje je velikokrat najboljše zdravilo za marsikatere ovire, s katerimi se soočamo. Z učno uro košarke dosežejo prijetno vzdušje vseh udeležencev. S projektom želijo prispevati pri gradnji socialne mreže OMDR in njihovih svojcev, saj je ta izrednega pomena za občutek lastne vrednosti in kakovostnejšega življenja.

Ekipa projekta Življenje je košarka:

  • Boštjan Nachbar (idejni vodja)
  • Siniša Drobnjak (idejni vodja, trener in koordinator)
  • Vanja Černivec (organizacija)
  • Smiljan Pavić (ambasador projekta)

Siniša Drobnjak – idejni vodja projekta: "Ponosni smo na to, da lahko pomagamo ljudem, ki so odrinjeni na rob družbe, in jim tako pokažemo, da košarka ne pozna meja in razlik v našem okolju.''

Boštjan Nachbar – idejni vodja projekta: "Veseli me, da smo zagnali projekt 'Življenje je košarka'. Naredili smo nov korak k integraciji oseb s posebnimi potrebami v vsakdanjo družbo ter še enkrat več dokazali, da košarka res ne pozna meja. Verjamem, da bomo skupaj segali po novih dosežkih na področju socializacije družbe."

Vrata v projekt so odprta vsem varstveno-delovnim centrom, osnovnim in srednjim šolam ter prostovoljcem.

Sredi novembra so Boštjana Nachbarja v Barceloni v okviru projekta Življenje je košarka obiskali varovanci Varstveno-delovnega centra Idrija.

www.bokinachbar.net

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?