Hujšajte s pomočjo vonjav

27. 5. 2008
Deli

Za vas imamo odlično novico: Določeni vonji preženejo lakoto in željo po sladkarijah ter pospešijo našo prebavo. Ob vsem tem se boste počutili nadvse srečni, vzrok za vse pa je, da dišava skozi nos in kožo prodira v naše možgane, naravnost v center za čustva, kar posledično vpliva tudi na delovanje hormonov sreče, ki znajo poskrbeti tudi za naše vitko telo.

Vanilija

Topli vonj po vanilji na naše telo in duha deluje zelo pomirjajoče, sproščujoče in stimulativno. Najboljši stranski učinek: vanilja zelo dobro zmanjšuje apetit in s svojo sladko aromo prepreči in ustavi vse naše želje, da bi si privoščili kakšen kos čokolade ali torte.

Uporaba:

Vaniljevo olje zelo dobro deluje, če ga kanemo v dišeče lučke, zelo lepo pa se meša tudi z drugimi dišečimi eteričnimi olji.

Cimet

Sladka naravna dišava cimetovih paličic ali eteričnega cimetovega olja ustavi močno lakoto po sladkem.

Uporaba:

Posebno lepe so cimetove sveče, ki napolnijo prostor s čudovito aromo. Cimetove paličice, plapolanje

sveč in topljenje voska bodo ustvarili povsem mirno vzdušje in pregnali željo po hrani iz naših misli.

Jasmin

Vonj lepe rože bo zapolnil vse kotičke vašega doma in prinesel novo moč in neusahljiv vir dobre volje. Tako ne boste iz čistega dolgčasa hodili v hladilnik, da bi iskale nove zaloge energije.

Bergamotka

Sveže, povsem drugačno dišeče olje deluje pomirjajoče, prinese pa tudi nov zagon, ko se človek počuti šibkega in nemočnega. Zato je vonj bergamotke krasno dopolnilo vsem dietam, zlasti v trenutku, ko se nam zdi, da nam zmanjkuje volje. Zelo dobro deluje tudi na našo prebavo.

Uporaba:

Odlična je kot olje za kopel in masažno olje, tekne pa tudi kot dodatek k toplim čajem.

Vrtnica

Vonj po vrtnici je zagotovo nekaj najbolj prijetnega, vendar je iz kraljice rož zelo težko pridobiti olje, zato tudi zelo drago. Pospeši prebavo, harmonično deluje na naše telo in duha, sprošča in spodbuja dobro počutje.

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?