8 razlogov, zakaj odlašate

10. 5. 2017
Deli
8 razlogov, zakaj odlašate (foto: Profimedia)
Profimedia

Vsi smo že kdaj prestavili opravilo na jutri in včasih se zdi, da je »jutri« magičen trenutek, ko bomo naredili vse. Resnica je, da bo tudi naslednji dan imel enako število ur in da se bo poleg trenutnih zadolžitev pojavila še kakšna nova. Zakaj torej še vedno odlašamo? Tu so razlogi ...

1. Perfekcionizem: morda ste zaskrbljeni, da boste naredili napako in pokazali svoje šibkosti. Težnja k popolnosti omejuje uspeh zaradi nedosegljivih standardov. Namesto tega si postavite realne cilje.

2. Strah pred neznanim: v znanju je moč. Vendar je znanje le polovica dosežka. Od tu naprej morate stopati sami in primerno odreagirati.

3. Naredil/a bom kasneje: ljudje sprejemajo odločitve, ki bodo nanje vplivale v prihodnosti in pozabljajo na tisto, kar jih čaka za ovinkom. Najprej se posvetite temu, kar morate postoriti v tem tednu.

4. Posvečanje manjšim, lažjim opravilom: pogosto se posvetimo lažjim opravilom, ker so hitro narejena in imamo občutek zadovoljstva, ko opravimo nalogo. Misel na to, da bo za uspeh potrebno narediti kaj več in čakati na rezultate, ni ravno privlačna.

5. Pomanjkanje motivacije: ste se kdaj počutili, kot da vam je življenje v napoto in ne morete storiti vsega, kar bi morali? Če boste v svojem delu videli povezavo med vloženim trudom in ciljem, boste zanj bolj motivirani in opravili učinkoviteje.

6. Ne veste, kako bi začeli: kaj če bo naloga pretežka in preveč unikatna? Ko se boste končno lotili zadolžitve, se bo razdelila na več manjših, kar bo olajšalo vaše delo. Začnite na kateremkoli koncu.

7. Hitro se zamotite: vse je bolj pomembno in zanimivo kot tisto, kar bi zares morali narediti. Odstranite vse skušnjave in usmerite misli na nalogo. Izbrišite igre iz pametnega telefona, zaprite spletne strani, na katerih prebijete ure in ure ter izključite zvoke za obvestila.

8. Opravilo zahteva trud in napredek: delanje pri projektih je stresno in težko, saj zahteva veliko truda in pričakuje se konstanten napredek. To pogosto vodi v izgubo motivacije in kmalu projekt postavite v kot za nedoločen čas.

Preberite tudi: 

Novo na Metroplay: "Prehransko okolje, v katerem danes živimo, je zelo nenaklonjeno temu, da smo zdravi"