Rešitev za zdrava stopala Promocijsko sporočilo

Bi prepoznali atletsko stopalo?

26. 6. 2013
Deli
Bi prepoznali atletsko stopalo?

Atletsko stopalo, kakor malo po domače imenujemo glivično okužbo stopala, je druga najpogostejša oblika okužbe (takoj za aknami), saj doleti vsakega tretjega človeka.

Za okužbo so med športniki še posebno dovzetni tekači, nogometaši in plavalci, ki veliko časa preživijo v supergah ali na izpostavljenih mestih (garderobe, bazeni, skupni tuši ...).

Na začetku okužbe morda sploh ne opazimo, saj se prične na manj vidnih mestih, najpogosteje v medprstnih prostorih na stopalu.

Kako prepoznamo glivično okužbo?

Glivično okužbo najprej prepoznamo po srbenju in luščenju kože med prsti. Pripelje lahko tudi do pekoče bolečine in vnetja (pordela koža), na okužbo pa opominja tudi neprijeten vonj nog in obuval.

Napredovala okužba se kaže tudi kot razpoke na koži, s suhimi in luskastimi podplati, pordelo in na videz vlažno kožo z belimi lisami ali z mehurčki na koži.

Okužba se ob neustrezni preventivi prenaša med družinskimi člani, uporabniki bazenov, hotelskih sob, tušev in garderob, prenos pa je možen že z dotikom okužene kože. Okužba se lahko prenese tudi na druge dele telesa (nohte, roke ...), zato je pomembno, da glivice odpravimo še preden se razmnožijo.

Štirje tedni do zdravih stopal

Zdravljenje s protiglivičnimi (antimikotičnimi) kremami, kot je Canespor, je res enostavno.Za zdravljenje s kremo Canespor zadostuje, da kremo v tanki plasti vtremo na prizadeto kožo enkrat na dan – najbolje zvečer pred spanjem. Učinek je trajnejši, če kremo Canespor uporabljamo pravilno in dovolj dolgo.

Canespor neagresivno prodre v kožo in učinkovito zdravi glivične okužbe stopal, hkrati pa pomaga obnavljati kožo, ki postane manj dovzetna za glivične okužbe.

Canespor krema odpravlja tako glivične kot mešane glivično-bakterijske okužbe stopala z bakterijo Corynebacteriumminutissimum.

Vsakodnevno zdravljenje glivične okužbe stopal in med prsti običajno traja od dva do štiri tedne, z redno uporabo in preventivnim vedenjem pa preprečimo tudi, da bi se okužba ponovila.