Slovenka, ki je pristala v bolnišnici v Indiji, razkriva presenetljive razlike med zdravstvom v Indiji in Sloveniji

25. 9. 2024
Deli
Slovenka, ki je pristala v bolnišnici v Indiji, razkriva presenetljive razlike med zdravstvom v Indiji in Sloveniji (foto: Profimedia)
Profimedia

V indijskih bolnišnicah vlada povsem drugačen sistem.

Na družbenih omrežjih danes lahko najdemo že številne zabavne, poučne in zanimive vsebine. Ravno take vsebine deli tudi Ema, študentka medicine, ki deluje pod Instagram profilom @med.zdravje. Tam deli predvsem zanimivosti s področja zdravja, pred kratkim pa je razkrila tudi izkušnjo svoje prijateljice, ki je pristala v bolnici v Indiji.

Ne spreglejte:

"3 leta nazaj je moja prijateljica potovala po Indiji, in nekdo iz njene družine je pristal v bolnici, v komi. Res si ne želiš v Indiji pristati v bolnici, mar ne? Ampak njena zgodba je zelo fascinantna in zato jo želim deliti z vami.

Prijateljica je bila v standardni bolnišnici, so pa tam delali stvari malo drugače, kot pri nas. Prva stvar, ki je bila drugačna, je to, da je moja prijateljica lahko bila ves čas zraven svoje bližnje osebe. Zagotovili so ji posteljo, da je lahko tam spala, na ta način pa so ji omogočili, da je lahko bila zraven takrat, ko se bo njena bližnja oseba prebudila iz kome.

Druga stvar, ki je bila res neverjetna, je pa to, so vsa zdravila najprej dali moji prijateljici v roke, da jih ona drži. Pravili so, da si moja prijateljica tista, ki si najbolj želi, da bi bilo vse v redu, ki najbolj skrbi za svojo bližnjo osebo in jo ima rada. Želeli so, da bi ona dajala zdravila, da ona na ta način svojo energijo prenese na bližnjo osebo. Zdravila niso samo zdravila, to ni samo tista substanca, ki jo dobiš, ampak so gledali na to drugače. Z zdravili prenašamo tudi našo energijo," pravi Ema. Ob tem dodaja, da se je zgodba njene prijateljice končala srečno, ona pa si bo za vedno zapomnila, kako drugače tam počnejo stvari.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Med Zdravje (@med.zdravje)

Uporabniki družbenih omrežij so nad celotno zgodbo in prakso v Indiji bili povsem navdušeni. "Tam je še ohranjeno tisto kar je zahodna medicina nekako "pozabila". Da je vse energija in da je pomemben tudi duhovni/energijski vidik pri zdravljenju," je zapisala ena od uporabnic. "Točno zaradi takih zadev jaz obožujem Ayurvedo - za moje pojme, kraljico vseh ved," je komentirala druga. Tretja je omenila še eno zanimivo prakso, ki jo imajo v Indiji: "Meni je bilo zanimivo, da v nekaterih bolnicah v Indiji, dajo za transfuzijo kokosovo vodo.
Naj bi bi bila izjemno podobna naši krvi in izjemno hidrira."

Kako pa se vam zdi ta zanimiva praksa z dajanjem zdravil?

Prihaja prvo cepivo proti gripi v obliki pršila za nos: cepljenje bo možno kar doma, cepivo pa bo možno naročiti po spletu