Uh, ste si mislili, da bo kaj takšnega kdaj postalo trend?
No, takšnega izuma verjetno še niste videli. Gre za idejo, da bi lahko tudi urbani kmetje, ki živijo bližje mestom, kljub vsemu imeli živali, ki ne bi naredile preveč škode. Če se odpravite na obisk k vaši babici, ki ima kokoši, potem veste, o čem govorimo.
- Preverite tudi: "Zdrave pohane bučke": kako pripraviti panirane bučke v pečici?
Svobodno gibanje, a z manj škode
Zgodba se je začela, ko se je ustanoviteljica izdelka in spletne strani Chicken orb (kokošje krogle) Danni v želji po trajnostnem življenju v mestu odločila, da bo na svojem dvorišču imela kokoši. Do takrat ni vedela, koliko kaosa lahko pustijo za seboj, predvsem pa, da bo na koncu od njenega dvorišča ostala samo zemlja.
Odločila se je, da poišče rešitev, ki ne bo omejila svobode gibanja kokoši, bo pa poskrbela za manj škode, ki jo povzročajo.
Tako je izumila posebne ograde za kokoši, s katerimi se lahko še vedno gibajo in iščejo hrano, ne morejo pa prekopati dvorišča. Danni, kot se predstavi avstralska ustanoviteljica, zagotavlja, da imajo znotraj krogle s premerom 55 cm kokoši dovolj prostora za gibanje in mahanje s krili. Opozarja, da morate v vsako kroglo namestiti po eno kokoš.
Za kokošjo kroglo boste odšteli 43,95 €. Se vam to zdi veliko?
V videu preverite, kako ta "trend", ki se je razširil iz Avstralije, sploh izgleda. Bi ga pri sebi uvedli tudi vi?
Viri: chickenorb.com, N1 info
Prisluhnite podkastu z Borutom Pahorjem in Robertom Lešnikom - Slovencem, ki se je prebil v sam vrh znamke Mercedes
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?