Zakaj do tega pride in ali je pojav nevaren?
Se vam je že kdaj zgodilo, da ste zvečer ležali v postelji, pri tem pa ste slišali bitje svojega srca? Če je vaš odgovor pritrdilen, niste edini. Čeprav je ta pojav lahko nenavaden, je večinoma povsem normalen in ni razloga za skrb.
Zagotovo vas zanima tudi:
- Zakaj pride do bolečin v prsnem košu?
- Dietetičarka razkriva njihovo skrito korist: TO so 3 priljubljena prehranska dopolnila, ki pospešijo hujšanje
Zakaj slišimo bitje srca v ležečem položaju?
Zvok, ki ga slišimo v teh situacijah, je najpogosteje povezan s položajem telesa. Ameriški kirurg dr. Anthony Youn na svojem TikTok profilu pojasnjuje, da običajno slišimo svoje srce takrat, ko je naša karotidna arterija pritisnjena ob blazino. Karotidna arterija, ki se nahaja na stranskem delu vratu, prenaša zvoke srčnega utripa, ko pride v stik z blazino.
Če pa zvok postane stalen in ga slišite ne glede na položaj telesa, bi lahko šlo za obliko tinitusa. Slednji je lahko neškodljiv, lahko pa nakazuje na zdravstvene težave, kot so visok krvni tlak, slabokrvnost ali težave s ščitnico.
@doctoryoun Pulsatile tinnitus can he caused by high blood pressure, AV malformations, excess caffeine, and more. Get it checked out because it could be a sign of some bad shite. #pulsatiletinnitus #sleeping ♬ original sound - Doctor Youn
Kdaj je čas za obisk zdravnika?
Posvet s strokovnjakom je smiseln takrat, ko svoje srce "slišite" vedno, ne glede na položaj. Prav tako se posvetujte s strokovnjakom v kolikor je bitje vašega srca zelo močno, neenakomerno ali hitro brez posebnega razloga.
Vir: mondo.rs