V dobri formi z vzhodnjaško zdravilno metodo džin šin džicu

12. 2. 2014 | Vir: liza.aktivni.si
Deli
V dobri formi z vzhodnjaško zdravilno metodo džin šin džicu (foto: Lisa)
Lisa

Vsako novo leto začnemo z nešteto obljubami, a običajno nanje sredi meseca že popolnoma pozabimo. Malo je srečnežev, ki se jim denimo ni treba boriti z odvečnimi kilogrami. Praznični dnevi so že pozabljeni in skrajni čas je, da svoje telo znova spravimo v dobro formo. Pozabite na izgovore, da je premrzlo za sprehod ali tek zunaj, da nimate časa za odhod na fitnes, aerobiko itd. Z vzhodnjaško zdravilno metodo džin šin džicu se ponuja nekoliko bolj sproščujoča alternativa.

Enostavni dotiki rok in nog vas v nekaj minutah spravijo v formo

Metoda izhaja iz prepričanja, da nas obdaja neskončno energijsko polje, do katerega imamo prek svojega osrednjega toka stalen dostop. Tam tičijo vse energijske poti in si črpajo vitalno življenjsko energijo.

Potem stečejo nazaj v telo in gradijo, čistijo in obnavljajo vse celice. K tem tokovom spada tudi 12 tokov organov, kot sta na primer želodčni ali tok mehurja.

Želodčni tok se denimo začne na obrazu in se konča v nogah. Pomaga nam prebavljati različne nivoje: misli, občutke, hrano in pijačo. Če se energija ustavi v glavi, lahko tam nastane pritisk, koleno oslabi, noge pa zatečejo.

Z nekaj dotiki, ki jih lahko opravite sami ali pa kdo drug, se takšne blokade sprostijo in odpravijo nepravilnosti.

Zdravljenje poleg tega ne obljublja le izboljšanje stanja pri napetostih in bolečinah, temveč džin šin džicu poskrbi tudi za odpravo skrbi ali življenjske krize.

Veliko povsem enostavnih dotikov, ki jih lahko izvedete stoje ali pa leže na kavču ali v postelji, poleg tega spodbudi mišični tonus, pomaga pri izgorevanju maščob in poživi celotno presnovo. Nikoli še ni bilo bolj enostavno ostati v dobri kondiciji brez športa!

Športni om

Ko se želimo na nekaj osredotočiti, pri tem pogosto napnemo ramenski obroč in zgornji del prsnega koša.

Mudra (palec na prstanec) razširi prsni koš in sprosti zgornji del hrbta, tako da imajo pljuča in srce več prostora. Dotik zadržite toliko časa, dokler še čutite sproščanje. Večinoma to traja le nekaj minut.

Energije, ki stečejo do glave navzgor in nato po telesu navzdol, imajo prosto pot. Opazili boste, da boste manj utrujeni.

Moč za noge

Skozi mehkejše tkivo energija lažje steče, na robovih kosti, na primer na sramnici in trtici, pa pogosto pride do otipljivih zastojev.

Noge so ohlapne, utrujene in bolj izpostavljene poškodbam. Za približno pet minut si položite eno dlan na sramno kost, eno pa na trtico.

Ko vam začne gomazeti po nogah, pulzirati v dlaneh ali pa začutite toploto v spodnjem delu hrbta, je to znak, da se vaše telo regenerira.

Džoging za lene

Dlan ali nogo položite pod zadnjico in tako poskrbite za regeneracijo mišičnih tkiv in oblikovanje mišičnega tonusa.

S tem se krepi tudi hrbet, obnovijo se živ­ljenjske moči. 20 minut vztrajanja v tem položaju nadomesti celo pol ure teka.

Krepitev hrbta

Tok mehurja poteka prek hrbta, kjer izgrajuje mišičevje. Eno dlan si položite na tilnik, drugo pa pod zadnjico ali križ in tako poživite energijske poti celotnega telesa.

Tak dotik krepi hrbet in vse mišice. V nekaj minutah boste dosegli enak učinek kot pri vajah za medenično dno. Tok mehurja dodatno sprošča glavobol, izboljša spomin in krepi mehur in srce.

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?