Kaj vse spada v domačo lekarno

3. 11. 2013 | Vir: liza.aktivni.si
Deli
S tem seznamom boste varni

Pri lažjih in hujših poškodbah je domača lekarna pogosto najboljša rešiteljica. Vendarle le, če je ustrezno opremljena. Zdaj je pravi čas, da preverite njeno vsebino.

Nikakor ne sme manjkati set prve pomoči za oskrbovanje krvavečih ran. Torej povoji, sterilne obveze, dezinfekcijski spreji in različni obliži – tudi za opekline in mehurje.

Pomembna so tudi zdravila za pogoste težavice. Za blaženje glavobolov in zobobolov so najprimernejša sredstva z ibuprofenom, paracetamolom ali acetilsalicilno kislino. Za natrgane mišice ali natege so primerna različna rastlinska mazila.

Pomembno: hranite v suhem in hladnem prostoru

Za prehlade potrebujete nosne spreje, sirup za izkašljevanje in tudi posebne bombone za lizanje, če vas začne boleti še grlo. V domači lekarni ne smejo manjkati niti zdravila proti slabosti in driski.

Ne pozabite pa tudi na pinceto, škarje, pinceto za klope in termometer. Zdravila vedno shranjujte v originalni embalaži in z vložnim listkom. Če rok uporabe preteče, zdravila ne smete več uporabljati. Domača lekarna naj ne bo v kopalnici, temveč v suhem in hladnem prostoru.

Dobro zaščiteni na potovanju

Obramba pred okužbami: Da ne boste zboleli zaradi potovalnega stresa ali klimatskih naprav, si še pred potovanjem okrepite imunski sistem.

Za razdraženo kožo: Naj bodo hribi ali plaža – v potovalno lekarno spada tudi sredstvo proti opeklinam.

Odlična prebava: Zaprtje nas na dopustu obremeni dvakrat bolj kot sicer. Pomagajo lahka odvajala.

Praktično: Tablete, tube, obliže in knjižnico o cepljenju pospravite v posebno mini potovalno lekarno.

Novo na Metroplay: "Prehransko okolje, v katerem danes živimo, je zelo nenaklonjeno temu, da smo zdravi"