Študija je pokazala, da človek povprečno na dan prek eletronske pošte, računalnika, televizije in drugih medijev prejme kar 34 GB informacij.
Znanstveniki iz Univerze San Diego so izračunali, da povprečen človek dnevno sprejme več kot 100. 000 besed, v čemer pa niso všteti pogovori z drugimi ljudmi. Takšna količina informacij bi napolnila trdi disk prenosnega računalnika v manj kot tednu dni.
Strokovnjak za motnje koncentracije Edward Hallowell pravi, da “nikoli prej v zgodovini človeški možgani niso obdelovali toliko informacij kot danes”. Znanstveniki verjamejo, da bi prenasičenost z različnimi podatki lahko imela škodljive posledice za naše možgane. Poleg tega je večina informacij zgolj površinskih, zato naj bi ljudje žrtvovali globino in občutke in postanejo izolirani od drugih ljudi.
Na drugi strani pa se pojavljajo idejo, da bi lahko presežek informacij spodbudil možgane, da se začnejo razvijati. “Ena od stvari, ki smo se jih naučili v zadnjih 20 letih je, da so možgani zmožni rasti. Morda bo ravno obdelava vedno večje količine informacij spodbudila nastajanje novih živčin celic in živčnih povezav v možganih, ” je dejal nevrolog Colin Blakemore.
Novo na Metroplay: Pogumna Slovenka, ki je sledila svojim sanjam in preplula ocean | Mastercard® podkast navdiha z Borutom Pahorjem