Pravi razlog vas bo povsem presenetil.
Olimpijske igre so že v polnem teku in Slovenci smo si do sedaj priborili eno zlato kolajno, s katero nas je razveselila judoistka Andreja Leški. Morda ste že videli njeno fotografijo, na kateri zmagoslavno ugrizne v svojo medaljo, to pa počnejo tudi drugi športniki. A zakaj to pravzaprav počnejo?
Ne spreglejte:
- Atlet Kristjan Čeh cilja na olimpijsko zlato, na krožniku pa najraje vidi to jed
- Kako v trenutku prepoznati MOŽGANSKO KAP? Bodite pozorni na to podrobnost na obrazu (Svetuje nevrologinja)
- Za najboljšega vseh časov sredi Pariza navijal tudi Goran Dragić. Na dvoboju številne svetovne zvezde
Preverjanje kakovosti ni razlog
V preteklosti naj bi trgovci grizli svoje zlate kovance, da bi preverili njihovo pristnost, ko so plemenito kovino uporabljali kot obliko valute. Zlato je mehka kovina, ki se pod rahlo obremenitvijo upogne, kar pomeni, da je ugriz pustil sledi.
Mnogi zato pravijo, da olimpijci z zobmi v šali preverijo čistost svojih medalj, a to ne drži. Med drugim to ne more biti res tudi zato, ker je Mednarodni olimpijski komite (MOK) leta 1912 prenehal podeljevati medalje iz čistega zlata.
Vzrok tiči v fotografijah
Grizljanje medalje je eno najbolj ikoničnih dejanj olimpijskih iger. To je dolgoletna tradicija, in, kot je nekoč razkril predsednik Mednarodnega združenja olimpijskih zgodovinarjev, David Wallechinsky, razlog tiči v fotografih.
"Fotografom se je zdelo, da so športniki z medaljami v ustih ikonični posnetki, ki se bodo naslednji dan v časopisih zlahka prodali. Takšne fotografije so se pojavljale na naslovnicah. Mislim, da športniki tega sicer ne bi počeli," je pojasnil Wallechinsky.
Olimpijci torej to najverjetneje počnejo zaradi fotografij, ki jih navijači nato z veseljem pogledajo in delijo z drugimi.
Vir: stil.kurir.rs
- Preberite si še: Razčistimo: je bolj zdrav svež ali kuhan paradižnik?