Čeprav čaj, sploh ohlajen, v poletnih dneh lahko predstavlja osvežitev, bi se tem vrstam morali izogibati.
V poletnem času je ob visokih temperaturah še posebej pomembno, da poskrbimo za ustrezno hidracijo. Odlična izbira je voda, mnogi pa si raje privoščijo (ohlajen) čaj. Vendar vse vrste niso najbolj primerne. Preverite, katerim čajem bi se v resnici poleti morali izogibati.
Ne spreglejte:
- Vključite jih v svoj jedilnik: to je 5 sadežev, ki vsebujejo največ antioksidantov
- Tako pripravite omako za testenine, ki je bila proglašena za najboljšo na svetu: potrebujete le 4 sestavine, postopek pa je izjemno preprost
- Vključite jih v svoj jedilnik: ta 3 živila čistijo pljuča (bivših) kadilcev
Črni čaj
Črni čaj vsebuje visoko raven kofeina, ki lahko deluje kot diuretik. To pomeni, da spodbuja izločanje tekočine iz telesa, kar lahko vodi do dehidracije. Dehidracija pa povzroča občutek vročine in nelagodja.
Zeleni čaj
Tudi zeleni čaj vsebuje kofein, čeprav v manjših količinah kot črni čaj. Kljub temu lahko poveča telesno temperaturo in spodbuja potenje, kar ni zaželeno v vročih dneh.
Ingverjev čaj
Ingverjev čaj je znan po tem, da nas prijetno pogreje, zato je pozimi tako zelo priljubljen, vendar poleti lahko povzroči občutek vročine in nelagodja. Ingver spodbuja prekrvavitev in lahko poveča telesno temperaturo.
Cimetov čaj
Cimet ima termogeni učinek, kar pomeni, da povečuje telesno toploto. Pitje cimeta v vročih dneh lahko povzroči dodatno segrevanje telesa, kar vodi do povečanega potenja.
Čaji z dodatkom alkohola
Alkohol dehidrira telo, kar poveča občutek vročine in žeje. Mešani čaji z alkoholom so še posebej problematični, saj kombinirajo diuretične učinke alkohola s potencialno segrevalnimi učinki čaja.
Preberite več na Govori.se
- Preberite si še: Ta jed, ki so jo pripravljale že naše babice, vas založi z vitamini in minerali ter poskrbi za zdravo prebavo, priprava pa vam vzame le 30 minut