Če za vas sreča nima nobene zveze z matematiko in računskimi operacijami, je čas, da vzamete v roke pero, se zberete in premislite – ali pa vsaj svoje jutranje navade.
Znanstveniki so izdelali izjemno specifično formulo za "popoln začetek" dneva. Matematičarka in novoizvoljena predsednica britanskega znanstvenega združenja dr. Anne-Marie Imafidon je analizirala podatke ankete, zbrane pri 2000 ljudeh v Veliki Britaniji, da bi prišla do formule za popolno jutranjo rutino.
Preberite še:
- Šokantno odkritje znanstvenikov: dva mejnika, ko se naše telo začne hitreje starati
- Najhitrejši IQ test: odgovorite le na 3 vprašanja
Glede na odgovore ankete popolna rutina vključuje prebujanje ob 6.44, vstajanje iz postelje ob 7.12, 21-minutno telovadbo, 10-minutno tuširanje in nato 18-minutni zajtrk.
Raziskava, ki jo je financiral Special K Crunchy Oat Granola, je privedla do tega, da je dr. Imafidon prišla tudi do matematične formule, za katero trdi, da bo ljudem pomagala, da se vsak dan "zbudijo v dobrem razpoloženju".
Formula za dober dan
Najprej podvojite čas, ki ga porabite za zajtrk. Nato dodajte število minut, ki jih porabite za vadbo in tuširanje. Nato odštejte skupno število ur, ki ste jih spali prejšnjo noč, od optimalnih osmih ur – priporočene količine.
Nato izračunajte razliko v urah med časom, ko vstanete iz postelje, in 7.12. Čas, ki ga porabite za prehranjevanje, tuširanje in vadbo, razdelite s časom, ki ga porabite za spanje in vstajanje.
Na koncu seštejte število minut, porabljenih za druge jutranje dejavnosti, kot je priprava ali reševanje križanke. To število delite z dva, da dobite številčno vrednost – to število, izraženo v minutah, ustreza idealni dolžini časa, ki bi ga morali porabiti za svojo jutranjo rutino.
Rezultati
Če z uporabo zgornje formule dobite vrednost, večjo od 37, je vaša jutranja rutina optimizirana za srečo. V nasprotnem primeru je večja verjetnost, da boste končali "na napačni strani postelje", je dejal matematik.
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?