Prha za poživitev

5. 4. 2007
Deli

Pri teku se veliko potimo. Ker se pot zmeša s prahom in preostalimi negovalnimi izdelki, se lahko pojavijo vročinski mozolji. Prav tako pot uniči varovalni film, ki ga ustvarijo zaščitne kreme, in tako koža ostane brez zaščite.

Če smo telesno aktivni vsak dan, se lahko zgodi, da se prhamo tudi dvakrat na dan, kar lahko povzroči rušenje pH-ravnovesja. Zato vam priporočamo, da uporabljate nežne gele ali nevtralne losjone, ki čistijo nežno in pri tem ne izsušujejo kože.

Izogibajte se agresivnim izdelkom za prhanje z močnim vonjem, saj ti ponavadi vsebujejo parfum in čistilna sredstva, ki kožo dražijo in sušijo. Mila ni treba nanesti na celotno telo. Dovolj je že, da namilimo podpazduhe, intimna mesta in podplate, na preostalih delih pa je dovolj samo milnica, ki spere nečistočo s kože.

Ne pozabite na knajpanje. To je izmenjavanje hladne in tople vode med prho, ki kožo učvrsti in pospeši krvni obtok. Če pa imate res občutljivo kožo, pa lahko znoj sperete samo z navadno vodo.

Piling za gladko kožo

Seveda si vse želimo lepih gladkih nog in čvrste kože na zadnjici. Pri jutranjem prhanju uporabite mehko krtačo ali masažno rokavico, s katero zmasirajte celotno telo, vedno v smeri proti srcu. Tako boste odstranile odmrlo poroženelo plast in koža bo zopet gladka. Pri tem bo vodni curek pospešil prekrvavitev, zato bo koža tudi napeta.

Masiranje in glajenje kože lahko opravite tudi na suhi polti pred prhanjem z masažno rokavico ali krtačo iz kaktusovih ščetin. Dvakrat tedensko si nanesite tudi kremni piling, s katerimi se lahko zgladite kar med umivanjem in hkrati negujete kožo z negovalnimi olji.

Svetujemo vam tudi, da si redno podrgnete stopala, saj boste tako imele manj težav s poroženelimi petami. Dodaten učinek rednega pilinga in odstranjevanja suhe kože je tudi, da preprečuje vraščanje dlak, ki se tako rado pojavi.