Ta enostaven trik vam bo pomagal lažje zaspati in bo tako pripomogel k boljšemu počutju.
Kakovosten spanec je ključen za naše zdravje. Brez ustreznega počitka naš organizem preprosto ne more normalno delovati. Strokovnjaki pomanjkanje spanja povezujejo s kroničnimi boleznimi, kot so diabetes, srčno-žilne bolezni in celo depresija.
Ne spreglejte:
- Pripravite si ga takoj, ko začutite, da se vas loteva prehlad: napitek iz 5 sestavin, ki odganja viruse
- Prepoznajte jih še preden povzročijo resno škodo: TO so glavni simptomi, da vašemu telesu primanjkuje kalcija
Več kot 10 odstotkov ljudi trpi za kronično nespečnostjo, kar pomeni, da imajo težave s spanjem več kot tri mesece zapored, pojasnjuje dr. Shelly Hershner, profesorica nevrologije v Medicinskem centru za motnje spanja v Michiganu.
V kolikor imate težave s spanjem, je v prvi vrsti pomembno ugotoviti, kaj je vzrok. Do nespečnosti lahko pride zaradi stresa, zdravstvenih težav, neustreznega življenjskega sloga in drugih vzrokov.
Kako pa si lahko pomagamo takrat, ko ne moremo zaspati?
Če se ponoči zbudite in ne uspete zaspati nazaj v 20 minutah, se premaknite v drug, miren del svojega doma. Pokrijte se in poskusite zaspati. V svojo posteljo se vrnite, ko začutite, da ste se dovolj pomirili za spanje.
Zakaj ta trik deluje? Če ostanete v postelji, boste začeli čutiti pritisk, da morate nujno zaspati, kar lahko poveča vašo frustracijo, pojasnjuje dr. Hershner. Ko ste pod pritiskom, lahko pride do pospešenega bitja srca in notranjega nemira, kar še dodatno oteži uspavanje. S spremembo okolja se lažje umirite in ponovno zaspite.
Preselite se na kavč, pokrijte se z odejo in se sprostite. Če vam ustreza, si lahko predvajajte pomirjujoče zvoke, kot so zvok vode, ali t.i. "white noise". Ta metoda je zelo učinkovita in pogosto deluje bolje kot uspavalna zdravila, še dodaja zdravnica.
Vir: kafe.rs
https://aktivni.metropolitan.si/prehrana/jedi-enostavne-poceni-jugoslavija/
Novo na Metroplay: Dedek Mraz opozarja: "Starši, ne delite otrok na pridne in poredne!"