Poglejte si nekaj razlogov, zakaj ne izgubimo kilogramov in ti niso povezani s prehrano.
"Izguba kilogramov se ne prične v telovadnici; prične se v glavi z odločitvijo." - Toni Sorenson
Izguba teže je včasih pravi misterij. Dlje časa, kot imamo dodatno ali odvečno težo ali starejši kot smo, težje se znebimo odvečnih kilogramov. Nismo odkrili tople vode, če povemo, da je najboljši način za izgubo odvečnih kilogramov sprememba prehrane ter redna telesna aktivnost. A našo težo sestavlja mozaik dejavnikov, ki prav tako vplivajo na to, kaj pokaže tehtnica.
Pa poglejmo, kaj še lahko vpliva na našo težo ...
7 RAZLOGOV, ZAKAJ LJUDJE NE IZGUBIJO TEŽE
1. Slabe spalne navade
2. Svetlobno onesnaženje ponoči
Mestna razsvetljava, televizija, ekrani, telefoni, luči ... Elektronske naprave vplivajo na naše spanje in spalne navade, zmedejo naš bioritem, kar, kot smo že omenili, vpliva tudi na našo težo. Poskrbite za popolno temo, ko spite, izklopite vse naprave oz. jih imejte čim dlje od telesa.
3. Kronični stres
Stres največkrat povzroči, da se zredimo (nekateri sicer tudi izgubijo težo), če ga ne očistimo, se dobesedno "naloži" na določenih delih telesa. Prav tako pahne hormone v disharmonijo ali iz nas naredi čustvene jedce, ki pretiravajo s hrano. Ko je v vašem življenju preveč stresa, še preden zavijete do hladilnika, pojdite raje telovaditi ali meditirati oz. se sprostiti v naravo. Jejte samo takrat, ko ste sproščeni.
4. Zdravila
Veliko današnjih zdravil poruši naš metabolizem, vpliva na apetit, zato je povečana teža pogost stranski učinek zdravil.
5. Negativne misli in besede
Nič ne povzroči večje izgube motivacije za spremembe kot slaba samopodoba in pomanjkanje zaupanje vase. Občutek krivde, podcenjevanje sebe, nesamozavest prav tako vplivajo na težo. Spremeniti je potrebno način mišljenja in vzpostaviti ljubezen do sebe.
6. Kemikalije
Obkroženi smo s kemikalijami vsak dan in povsod; v zraku, na vrtu, v službi, doma ... Če smo nevarnim substancam izpostavljeni dolgo časa, te vplivajo na naše hormone, procese v telesu in zdravje na splošno.
Jejte svežo in domačo ekološko hrano brez pesticidov, omejite uporabo plastike, glejte, kakšno kozmetiko uporabljate, čistila, čim več se gibajte v naravi na svežem zraku ...
7. Potlačena čustva
Čustva, s katerimi se niste soočili (npr. jeza, žalost ...), jih niste izrazili, temveč ste jih potisnili globoko vase, povzročajo škodo na vašem telesu, lahko pa tudi vodijo v depresijo ali druga psihološka ali fizična stanja.
Včasih so potrebne le majhne spremembe življenjskega stila. Brez nič, pa seveda ni nič.
Ne pozabite na stvari gledati iz širšega zornega kota in si odpustite tudi napake, ki jih počne vsakdo.
Prirejeno po: powerofpositivity.com
Preberite tudi:
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?