S srečo imajo veliko opraviti hormoni. Natančneje serotonin, ki ga telo proizvaja v določenih situacijah. Če želite pozitivno vplivati na razpoloženje, upoštevajte spodnje nasvete.
Probiotiki
Večina serotonina (hormona sreče) je proizvedenega v črevesju. Probiotiki pomagajo uravnavati črevesne funkcije in imajo vlogo pri vsrkavanju hranil.
Vitamin B
Vitamin B6 mora biti prisoten za proizvajanje triptofana, pomembne aminokisline, ki je nujna za nastanek serotonina. Manjkati ne sme tudi vitamin B3. B vitamini so znani tudi po tem, da pomagajo pri depresiji in nizki stopnji energije.
Triptofan
Je gradnik beljakovin, ki ga telo ne proizvaja samo. Če ga zaužijete skupaj z drugimi viri beljakovin, se morda ne bo učinkovito absorbiral. Zato pazite, da ga boste jemali ločeno. Pomaga tudi pri nespečnosti.
Sončna svetloba
Preživljanje časa na soncu, dvigne ravni hormona sreče. Pomembno je, da ste nekaj časa na sončni svetlobi brez česarkoli, kar bi vam delalo senco. Vendar ne pretiravajte, saj tvegate opekline in kožne bolezni. Krajši sprehod pa vam bo dobro del.
Vadba
Dokazanih je bilo že veliko učinkov, ki jih ima rekreacija na telo in to je še ena pozitivna lastnost. Zadostovala bo katerakoli vadba, najbolj priporočljiv pa je aerobni trening. Na razpoloženje vplivajo tudi učinki vadbe: če čutite, da ste prisiljeni k teku, bo to imelo veliko slabši učinek, kot če izberete nekaj, kar radi počnete.
Sporočilo
Ni popolnoma jasno, ali je odločilen človeški dotik ali samo sporočilo. Naredite si uslugo in povečajte zaloge serotonina s pogovorom, objemom, sms sporočilom ...
Preberite tudi:
- 10 psiholoških trikov, ki povedo veliko o ljudeh okrog vas
- Pravilno uživanje jabolčnega kisa za pomoč pri izgubi telesne teže
- Kako odgovoriti na vprašanje: "Kako si?"
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?