V odnosu s taščo in tastom morate obvezno postaviti te meje: vam je to uspelo?

24. 8. 2024
Deli

Preden boste obžalovali, da niste že takoj na začetku povedali, kje so vaše meje, to jasno izrazite. S tem boste poskrbeli, da bo odnos s taščo in tastom šel v pravo smer. 

Kako se razumete s svojo taščo in tastom? Čeprav ste zagotovo že slišali zgodbe, v katerih se zdi, da je tašča prišla naravnost iz pekla, imajo nekateri izjemno dober odnos. Ena od skrivnosti je, da postavijo in spoštujejo meje - tako svoje kot njihove. S postavljanjem mej izboljšate odnos med vama s partnerjem in taščo ter tastom.

Ne spreglejte:

Na kaj bodite pozorni, pri postavljanju mej? 

Bodite jasni, kdaj si želite obiskov in kdaj ne

Da bo odnos med vama s partnerjem rožnat in cvetoč, morata imeti dovolj časa samo zase, brez obiskov tašče in tasta. Ključno je, da to spoštujeta in se tega zavedata, saj bo le tako odnos lahko zdrav. 

Zato bodite jasni o tem, ob katerih urah si želite obiskov (takoj po službi, bolj zvečer, dopoldne ...) in predvsem, kdaj jih ne morete imeti, ker npr. s partnerjem kaj počneta skupaj. Lahko poveste tudi, koliko časa prej morate vedeti, da boste dobili obisk, da se lahko uskladite s partnerjem in pripravite.

V odnosu s taščo in tastom morate obvezno postaviti te meje: vam je to uspelo?
Profimedia

Koliko klicev na dan je še sprejemljivo? 

Če imate taščo in tasta, ki rada pokličeta in "samo malo preverita", kako ste, kaj počnete, kaj ste jedli za kosilo in kaj boste počeli popoldne, morate tudi tukaj povedati, kako pogosto je sprejemljivo, da vas kličeta. Mogoče niti nimate časa, da bi se večkrat dnevno oglasili na telefon in zagotovo se ju bodo vnuki še spomnili, če jih ne pokličejo čisto vsak dan. 

Klici so lahko precej zamudni, poleg tega lahko močno posegajo v zasebnost in intimo s partnerjem. 

Brez vpletanja v vajine težave

Ne razumite narobe: seveda je prav, da včasih prisluhnete kakšnemu nasvetu, nenazadnje imajo starši več izkušenj od nas, ko pride do odnosov. Vendar ne vedno in ne za vsako ceno. 

Ko pride do sporov med vama s partnerjem, ne dovolita, da bi se vmešavali vaši ali partnerjevi starši. Lahko so pristranski in se takoj postavijo na stran svojega otroka (kar je razumljivo), kar bo še poglobilo spor. Pripravite se, da boste dobili kar nekaj nasvetov, vendar naj tašča in tast vesta, kje se morata ustaviti in pustiti, da situacijo razrešita sama. 

Razčistite finančno stanje

Denar je eden od najpogostejših razlogov za spor med pari in celo za razhod. Zato je v prvi vrsti pomembno, da s partnerjem vzpostavita učinkovit sistem, ki bo deloval za vaju. Razdelita si finance tako, kot oba menita, da je prav. 

Potem je tu še denar staršev, ki radi priskočijo na pomoč. Vendar se rado zaplete, ko ta pomoč preraste vaše osebne cilje, ali prepreči kakšno investicijo, ki ste jo hoteli narediti sami. S partnerjem razložita, da imata svoj finančni načrt in koliko prostora je v njem za vajine starše, če bodo hoteli pomagati. Tu morata zares držati skupaj. 

Vir: Best life

Kako ugotovite, če so paradižnik ali kumare obdelani s kemikalijami? V pomoč vam bo ta preprost trik

Novo na Metroplay: Ninna Kozorog prekinila molk | N1 podkast s Suzano Lovec