To je trik, ki ga poznajo le profesionalci.
Ocvrta riba je precej kalorična in vsebuje več maščob, kakor denimo pečena riba, zato pretirano uživanje ni priporočljivo. A ko si zaželite ocvrte ribe, preizkusite ta trik, ki ga uporabljajo profesionalni kuharji.
Ne spreglejte:
- Ne boste verjeli, kaj vnašate v telo z eno samo konzervo tune: nova raziskava vas bo povsem šokirala
- Katero zelenjavo je treba jesti septembra? Nutricionistka razkriva živila, ki znižujejo pritisk, krepijo kosti in spodbujajo prebavo
Ocvrta riba je lahko pravi kulinarični užitek, a postopek priprave zahteva nekaj natančnosti. K sreči pa obstajajo triki, s katerimi si lahko olajšate delo in dosežete še boljše rezultate. Tukaj je trik, ki bo poskrbel, da bo riba še bolj hrustljava in okusna, hkrati pa ne bo vpijala odvečnega olja.
Gre za sestavino, ki nadomesti moko, mnogi pa jo že imajo v svoji kuhinji – jedilni škrob ali gustin. Ravno ta sestavina bo ustvarila nekakšno "zaščitno plast" okoli ribe, zaradi česar bo ta hrustljava, vendar ne bo vpila preveč olja in ne bo postala mastna.
Za pripravo ocvrte ribe potrebujete:
- 1 kg ribe po vaši izbiri
- 200 g gustina
- 3 čajne žličke soli
- 1 čajno žličko popra
- 1 čajno žličko česna v prahu
- drugi začimbe po želji
- olje za cvrtje
Postopek:
- Ribo narežite na kose, posolite po okusu in jo postavite v hladilnik. Najbolje je, da to storite dan prej, lahko pa tudi nekaj ur pred cvrtjem.
- Gustin stresite v skledo, dodajte eno čajno žličko soli, poper, česen v prahu in ostale začimbe po vašem okusu. Vse skupaj dobro premešajte.
- V globoko posodo nalijte večjo količino olja, da bo riba med cvrtjem lahko „plavala“ v njem. Dobro segrejte olje.
- Ko je olje dovolj vroče, ribje kose povaljajte v mešanici gustina in začimb, nato pa jih ocvrite do zlato rjave barve.
S tem preprostim trikom boste pripravili okusno, hrustljavo ribo, ki ne bo preveč mastna in bo navdušila vse, ki jo poskusijo. Dober tek!
Vir: krstarica.com
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?