To živilo čisti črevesje, spodbuja zdravo prebavo in krepi imunski sistem, stane pa manj kot 70 centov

9. 10. 2024
Deli
To živilo čisti črevesje, spodbuja zdravo prebavo in krepi imunski sistem, stane pa manj kot 70 centov (foto: Instagram @gianninagibelli (Posnetek zaslona))
Instagram @gianninagibelli (Posnetek zaslona)

To poceni živilo prinaša številne prednosti za zdravje.

Kislo mleko je naravni probiotik, ki podpira delovanje črevesja, izboljšuje prebavo in krepi imunski sistem. Ta tradicionalni mlečni izdelek danes ni tako priljubljen kot kefir ali grški jogurt, a vseeno vsebuje pomembne hranilne snovi.

Ne spreglejte:

Pridobiva se iz mleka s procesom fermentacije, zaradi česar ima značilen kiselkast okus. Ravno zaradi fermentacije pa vsebuje številne bakterije, ki koristijo prebavi.

Zakaj vključiti kislo mleko v prehrano?

Kislo mleko vsebuje pomembne minerale, kot so magnezij, kalij in kalcij, ter vitamine B, A, D in K. 100 gramov kislega mleka vsebuje povprečno le 50 kcal, zato je živilo dobra izbira tudi za vse, ki hujšajo. Fermentirani mlečni izdelki vsebujejo manj laktoze, zato so lahko primerni tudi za ljudi, ki ostalih mlečnih izdelkov ne tolerirajo.

Kislo mleko ima izjemno ugoden vpliv na črevesje, predvsem zaradi svoje vsebnosti naravnih probiotikov. Probiotične bakterije, ki so prisotne v živilu, imajo ključno vlogo pri vzdrževanju zdrave črevesne flore. Poleg tega redno uživanje kislega mleka krepi imunski sistem.

Strokovnjaki pravijo, da kislo mleko pripomore k čiščenju črevesja, saj spodbuja izločanje prebavnih sokov in preprečuje zaprtje. Prav tako lahko pospešuje metabolizem in pomaga pri hujšanju.

Kislo mleko lahko torej prinaša številne ugodnosti za zdravje, seveda takrat, ko je del pestre, uravnotežene prehrane. V kolikor pa imate kakršne koli zdravstvene težave, se pred uživanjem posvetujte s strokovnjakom.

Vir: krstarica.com

Vse, kar morate vedeti o kofeinu – vključno s tem, kako se mu odpovedati

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?