Ste naklonjeni osebnim interakcijam ali prisegate na virtualno? Preverite, kaj so odkrili raziskovalci. Odgovor vas zna presenetiti.
Današnja tehnologija nam omogoča, da je čedalje več naših interakcij virtualnih, pa naj bo to dopisovanje po sporočilih prek Facebooka ali WhatsAppa, službeni video sestanek preko Skypa ali pa video klic s prijateljem prek pametnega telefona. Lahko gremo še korak dlje in obiščemo mesta, muzeje ali druge svetovne znamenitosti prek Googlovega Pogleda ulic (Google Street View).
Vendar so te interakcije prav tako dobre, kot če jih doživimo osebno, v živo?
V GfK Slovenija so izvedli spletno raziskavo v 22 državah in ugotovili, da se v povprečju slaba četrtina posameznikov strinja, da so virtualne interakcije z ljudmi in kraji prav tako dobre, ko če bi bili osebno tam. 15 odstotkov vprašanih se s tem ne strinja.
S trditvijo se strinjajo predvsem tisti, ki so stari med 20 in 29 (28 odstotkov) ter 30 in 39 let (27 odstotkov). Sledijo jim najstniki (22 odstotkov), pri starejših generacijah pa odstotek pričakovano pada (50 do 59 let 20 odstotkov in 60+ let 11 odstotkov).
O primerljivosti virtualnih interakcij z osebnimi doživetji so najbolj prepričani
- Brazilci in Turki, kjer se s tem strinja tretjina vprašanih (34 odstotkov).
- Sledijo jim Mehičani (28 odstotkov), Kitajci (27 odstotkov) in Rusi (24 odstotkov).
Nasprotnega mnenja pa so predvsem
- Nemci, saj se skoraj tretjina (32 odstotkov) vprašanih ne strinja s tem, da so virtualne interakcije prav tako dobre kot osebne.
- Sledijo jim Švedi (29 odstotkov), Čehi in Belgijci (26 odstotkov).
Slovenci smo bolj naklonjeni osebnim interakcijam, saj se je s tem, da so virtualne interakcije z ljudmi in kraji lahko prav tako dobre, kot če bi bili tam v živo, strinjalo le devet odstotkov vprašanih, kar 41 odstotkov pa je izrazilo svoje nestrinjanje.
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?